Чому від справи Семенченка Україні одні збитки

Було б краще, аби окрім відкриття неоднозначних кримінальних справ проти Семена Семенченка, наші правоохоронці все ж таки більш щільно зайнялися "попередниками"
Depo.Влада
11 лютого 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Чому від справи Семенченка Україні одні збитки
Чому від справи Семенченка Україні одні збитки

В українському політикумі назріває новий політичний скандал з кримінальним забарвленням, головним фігурантом якого стане нардеп від "Самопомочі" Семен Семенченко. Власне, різноманітні темні пригоди екс-комбата "Донбасу" цікавили правоохоронні органи давно. Втім днями конфлікт між Семенченком та військовою прокуратурою активізувався.

Знаючи про запланований брифінг військового прокурора Анатолія Матіоса, Семенченко, схоже, вирішив зіграти першим номером, заявивши про намір подати заяви до Національного антикорупційного бюро на генпрокурора Віктора Шокіна та Матіоса, звинувачуючи їх в тиску та погрозах щодо себе та бійців батальйону. Більш акцентовано пройшовся по керівництву ГПУ голова фракції "Самопомочі" Олег Березюк, який виступив з жорсткою критикою на адресу Генпрокуратури, назвавши її "бюро політичних замовлень", головне завдання якого здійснювати тиск на "незручних". 

В результаті, наступного дня Анатолію Матіосу довелося виправдовуватися. Він вперше публічно повідомив, що військова прокуратура розслідує провадження стосовно нардепа Семена Семенченка по низці статей Кримінального кодексу. Також він спростував заяву про погрози з боку ГПУ, зазначивши, що під час допиту військовослужбовців "попереджали про відповідальність" у разі приховування інформації, яка допоможе у розслідуванні кримінального провадження стосовно Семенченка.

Враховуючи той факт, що керівництво "Самопомочі" явно готове заступитися за свого нардепа, вся ця історія гарантовано призведе до ще одного – зараз навіть складно порахувати якого за ліком – серйозного політичного скандалу. Втім, тут варто оцінити цю історію не тільки з політичної але й суспільної точки зору. І тут нічого хорошого від цих кримінальних проваджень очікувати не варто…

Зрозуміло, що справа Семенченка – досить суперечливої особи, яка, за деякими даними більше піарилася аніж брала участь у бойових діях на Донбасі – стоїть у одному ряду з Геннадієм Корбаном та Ігорем Мосійчуком. І якщо у випадку з останнім існують реальні докази корупційних діянь, то у випадку з Семенченком, як і з Корбаном умоглядних підтверджень незаконній діяльності не існує.

Враховуючи той факт, що Семенченко – нардеп, який має недоторканість, весь цей скандал буде тягнутися довго й нудно. Тим паче, не варто скидати з рахунків той факт, що Сееменченко – нардеп від напівопозиційної фракції "Самопомочі". До того ж – з радикальної частини. А отже можна очікувати подальших різких заяв з боку як самого Семенченка, так і керівництва "Самопомочі", спрямованих як проти ГПУ, так і президента. Власне, можна згадати риторику "УКРОПів" та "радикалів", які під час аналогічних історій з Корбаном та Мосійчуком напряму звинувачували владу у політичних переслідуваннях. Тут буде аналогічна історія. Втім, у "Самопомочі" більше місця для маневру: попри підозрілість Семенченка, варто зазначити, що батальйон "Донбас" має ореол героїв, які клали своє життя за Україну. Це з одного боку. А з іншого - повністю дискредитовані Шокін та Матіос, які окрім огиди і відрази у суспільства не викликають жодних позитивних відчуттів.  

Як тут в сотий раз не повернутися до того, що поки ГПУ відкриває справи проти Семенченка, одіозний "регіонал" Олександр Єфремов ходить з браслетом, збираючись взагалі поїхати з України, а екс-міністр юстиції Олена Лукаш спокійно подала в суд на ГПУ, а поціновувач вишок Юрій Бойко спокійно розгулює кулуарами Верховної Ради. Окрім п’яти арештованих "беркутівців", які розстрілювали Небесну сотню, всі інші – і виконавці, і замовники – спокійно гуляють на свободі.

Суспільству цікаві саме ці справи – людей турбують розслідування щодо діяльності "Сім’ї" Януковича та повернення грошей, вкрадених ними, до України. Авжеж, ніхто не говорить, що про нинішніх "героїв нашого часу" треба забути. Так, можливо і Семенченку є за що відповідати перед законом. Але не треба ліпити з нього головного злодія в країні. Бо це – явно не так…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада