300 спартанців: Чому не можна голосувати за скорочення кількості депутатів

Президентський законопроект потвнесенню змін до Конституції України, який передбачає зокрема зменшення кількісного складу українського парламенту і запровадження пропорційної системи виборів містить окремі положення, які мають насторожувати
 

300 спартанців: Чому  не можна голосуват…
Фото: УНІАН

Цього тижня Верховна Рада розглядає президентську законодавчу ініціативу змін до Конституції в частині скорочення депутатського корпусу до 300 депутатів та запровадження пропорційної системи виборів парламенту. Попередньо затнеї вже проголосували 236 нардепів.

В проекті Зеленського передбачається внести зміни до двох статей та до перехідних положень Конституції України. У статті 76-й зазначається, що конституційний склад Верховної Ради України складає триста народних депутатів України, які обираються строком на п'ять років. (Тоді як в нинішньому варіанті їх в нас 450). 

При цьому запропоноване вилучення з ч.1 ст. 76 Конституції положення "на основі загального, рівного і прямого виборчого права, шляхом таємного голосування" може надати можливість на законодавчому рівні закріпити будь-які засади виборів народних депутатів України, крім тих, які зараз вказані. Причому норма про вибори на основі "загального, рівного і прямого виборчого права, шляхом таємного голосування" існує і для виборів президента, і для місцевих виборів, і для виборів ВР Криму.

Насторожує, чому ця норма відсутня для виборів Верховної Ради. Оскільки процедура змін до Конституції не передбачає можливості внесення змін до законопроекту, голосувати за такий недосконалий законопроект було неможливо.

Читайте також - Ліквідація мажоритарників: Чи зможуть Зеленський з Богданом змінити Конституцію

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme