ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Медичний "шатун": Як Богомолець ударом по Супрун б'є по Порошенку

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я загралася в опозицію. Вона обіцяє медичний "бунт" в урядовому кварталі. А, може, чесніше просто скласти повноваження?

Depo.Влада
18 вересня 2017 18:15
ФОТО: depo.ua

Завтра відбудеться багатотисячна попереджувальна акція протесту професійної спілки працівників охорони здоров'я, пригрозила депутатка. "Це будуть переважно жінки, переважно похилого віку. Вони несуть підписи тих медиків, які підписалися під вимогами до влади, що мають бути виконані. До цього медпрацівники доведені, вони вичерпали всі можливості щодо розв'язання проблем у рамках соціального діалогу", - стверджує Богомолець. Анонсована акція – продовження тривалого і жорсткого протистояння голови профільного комітету з в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун. Згадаємо її етапи.

Проект медреформи, запропонований МОЗ, одразу був сприйнятий в штики профільним комітетом і значною кількістю парламентарів. Причин цьому кілька, та головна – медична реформа одна із тих, яку на собі відчує кожен українець, тому у депутатів з'явилася чудова нагода рвати на собі сорочки за народ. До того ж у медичному комітеті Ради зібралася гримуча суміш з популістів й фармакологічних лобістів. Перші знають фіґлі-міґлі, як знову обратися до ВР – голосно кричи, що реформа "вбиватиме" пацієнтів, обдиратиме їх, як липку, що закриватимуться лікарні, поліклініки, пологові будинки - і буде тобі щастя у вигляді ще одного терміну під куполом. Бо, на жаль, пересічні громадяни лінуються читати законопроекти, і на їх ліні паразитують популісти. Іншій категорії медична реформа також не подобається, але з іншої причини – вона ускладнює їхні корупційні схеми. То ж у випадку із реформою, запропонованою МОЗ, ця гримуча суміш утворила політичну химеру з "опоблоківців", "тимошенківців", Ольги Богомолець та ще кількох десятків нардепів, яким головне - голосувати проти. Про всяк випадок, бува стане в пригоді.

Та виконувачка обов'язків міністра виявилася не в тім'я битою і відразу звинуватила Богомолець у блокуванні реформи. "Голова комітету охорони здоров'я Верховної Ради Ольга Богомолець відмовляється підписувати вчорашній позитивний висновок комітету і цим самим блокує можливість голосування закону сьогодні та початку медичної реформи", повідомила пані Супрун. Сварка між двома жінками досягло апогею, коли Богомолець знепритомніла у парламентській вбиральні.

З величезними потугами депутати таки спромоглися прийняти законопроект у першому читанні, але запропонували до нього стільки поправок, що, за словами в.о. міністра, нівелювали саму суть реформи. Відтоді війну по лінії Супрун-Богомолець на публіку не виносили, аж поки в порядку денному парламенту знову не з'явився медичний законопроект.

То чого ж очікувати завтра? Перше – прийняття остаточного варіанту закону буде залежати не від гамору на площі перед Радою, незалежно від того, сотню чи дві рекрутують профспілки, а від домовленостей всередині парламенту. Поки про своє небажання підтримувати медичну і пенсійну реформи заявили "Батьківщина" й "Опозиційний блок". До фронди долучиться "Самопоміч", проте у випадку з медреформою її голосування обіцяє бути конструктивним. Чи вистачить голосів? Аж до сакрального моменту натискання кнопок нам розповідатимуть, що реформа Супрун провалиться. Спрогнозуємо, що у штабах уже пишуть варіанти пояснення, чому її підтримають.

Друге – Богомолець не може не розуміти, що вона, як представник пропрезидентської політсили, має для себе вирішити – голосує "за" або складає мандат. Інакше кажучи, вона принципова й покидає парламент, чи така, як Каплін з Лещенком, які фрондують, проте тримаються за крісла, як воша за кожуха. І тут спрогнозуємо: з депутатів Богомолець не піде. Вона не перший рік у Раді, пересиділа там не одного міністра охорони здоров'я, кажуть, і їй цю посаду пропонували, та вона відмовилася. Тобто, мала всі шанси увійти в історію в якості реформатора медичної галузі, але... То ж громадяни мають засвоїти одну важливу річ: організатори мітингів під парламентом ставлять єдину мету – їх мають показати по телеканалах. До чого тут народ? От і ми задалися таким питанням…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада