"Агента НАБУ" Шевченка залишили під домашнім арештом

Так званого "таємного агента" Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Євгена Шевченка залишили під домашнім арештом

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
"Агента НАБУ" Шевченка залишили під дома…
Фото: Pixabay

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні скарги Офісу генерального прокурора (ОГП).

Зазначимо, що Шевченко також подавав клопотання – щодо скасування запобіжного заходу як такого, але суд відмовив і в цьому.

Адвокат "агента НАБУ" Тарас Безпалий під час спілкування з журналістами уточнив, що, з огляду на тяжкість обвинувачень, домашній арешт – непоганий результат.

Водночас він наголосив, що у сторони обвинувачення немає доказів провини його підзахисного.

"Підозра базується на самій підозрі", – додав Безпалий.

Сам Шевченко у своєму Facebook зауважив, що суд дав йому можливість відстоювати правду на волі.

"Колегія суддів Апеляційного суду міста Києва визнала безпідставними вимоги прокурора, який вимагав скасувати заставу і повернути мене у СІЗО. Суд залишив рішення першої інстанції щодо запобіжного заходу без змін і дав мені можливість відстоювати правду на волі", – наголосив він.

"Агента НАБУ" Шевченка залишили під домашнім арештом

Нагадаємо, Служба безпеки України розслідує протиправну схему із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Росії, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.

За версією слідства, організаторами та учасниками цієї схеми є колишній народний депутат Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий як "позаштатний агент НАБУ".

24 березня, Служба безпеки України заявила, що викрила "ПВК", яку організували Семенченко та Шевченко

25 березня трьох фігурантів справи відправили під домашній арешт. Йдеться про колишніх бійців батальйону "Донбас" Олександра Новікова (позивний "Хаммер"), Ігоря Орленка (позивний "Соболь") та Сергія Акимовича (позивний "Аким"). 

Шевченку, а також Андрію Рогозі (фігуранту низки кримінальних проваджень і журналістських розслідувань щодо корупційних схем, пов‘язаних із ДК "Укроборонпром") було повідомлено про підозру.

Шевченко відкинув звинувачення СБУ щодо створення та організації діяльності "приватної військової компанії". Водночас він підтвердив співпрацю з Рогозою у "певних напрямках".

Дещо згодом у СБУ оприлюднили нові докази у справі щодо незаконного постачання військових товарів з Росії. 

Також СБУ повідомила, що "ПВК" Шевченка і Семенченка тренувалася на віджатій у "Центренерго" базі.

Пізніше СБУ виклала у відкритий доступ переписку Шевченка із Семенченком та іншими фігурантами, а також запис розмови, який стосується закупівлі зброї із Росії.

26 березня Шевченку обрали запобіжний захід, відправивши за ґрати. За кілька годин суд виніс таке ж рішення щодо запобіжного заходу для Семенченка.

27 березня Семенченка забрали у лікарню, оскільки його стан погіршився.

Читайте також: ПВК, контрабанда чи "Вагнергейт": Що стоїть за справою СБУ проти Семенченка і "агента НАБУ" Шевченка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme