ЗМІ: Газову трубу з Росії до Криму будуватиме компанія друга Путіна Ротенберга

"Стройгазмонтаж" російського олігарха Аркадія Ротенберга збирається будувати морську ділянку газопроводу Кубань - Крим потужністю до 4 млрд куб. м газу. Будівництво обійдеться Росії в 14,3 млрд руб.
Depo.Гроші
24 червня 2015 08:44
ФОТО: depo.ua

Будівництво магістрального газопроводу для постачання півострова оцінюється в 20 млрд руб. З цієї суми 14,3 млрд руб. - Вартість труби, яка пройде по дну Керченської протоки. Труба дозволить прокачати до 4 млрд куб. м газу в рік при потребі Криму в 2 млрд. Роботи почнуться в першій половині 2016 року, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що прокладка труби - "це не наш проект". На питання: чи буде монополія фінансувати проект, - він відповів "ні". "Газпром" не буде займатися будівництвом газопроводу з Краснодарського краю в Крим, уточнив заступник міністра енергетики Кирило Молодцов, це буде компанія, що спеціалізується на будівництві газопроводу.

Підряд на морську ділянку проекту (пройде по дну Керченської протоки) може отримати структура Аркадія Ротенберга - "Стройгазмонтаж", повідомило агентству джерело в компанії. Офіційний представник підрядника від коментарів відмовився.

Заступник міністра палива та енергетики Криму Вадим Бєлік повідомив, що "Стройгазмонтаж" дійсно планувалося зробити підрядником морської частини проекту. Цей статус за ним або іншою компанією повинно закріпити постанову уряду, вихід якого поки очікується.

Окрім нового газового трубопроводу "Стройгазмонтаж" побудує Керченський міст вартістю 228,3 млрд руб.