В Росії визначились, коли почнуть будувати газову трубу в Крим

У Росії сподіваються почати будівництво газопроводу з Краснодарського краю в Крим у першій половині 2016 року
Depo.Гроші
23 червня 2015 06:21
ФОТО: depo.ua
В Росії визначились, коли почнуть будувати газову трубу в Крим
В Росії визначились, коли почнуть будувати газову трубу в Крим

Про це повідомив "міністр" палива та енергетики Криму Сергій Єгоров, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Вже є джерело фінансування, є генпідрядник. Я не буду називати поки, що це за компанії. Потрібен час, щоб вони легалізувалися і могли тут офіційно працювати, - сказав Єгоров. - Є надія, що в першому кварталі 2016 почнуться конкретні роботи з будівництва цього газопроводу. Закінчення будівництва - 2018".

За словами міністра, проект будівництва повинен бути готовий до жовтня-листопада 2015 року. Проектуванням займається кримський інститут "Шельф". "Для того щоб вони успішно пройшли державну експертизу, на допомогу їм виділений російський інститут, який надасть технічну, консультаційну допомогу", - уточнив він.

Новий газопровід для постачання Криму оцінюється в 20 млрд рублів (понад $373 млн). 14,3 млрд цієї суми - вартість труби, яка пройде по дну Керченської протоки, а далі по Кримському півострову через Сімферополь до Севастополя. Її діаметр на різних ділянках складе від 500 до 700 мм. Труба дозволить прокачати до 4 млрд куб. метрів газу на рік при потребі Криму в 2 млрд.

Новий газопровід, насамперед, дозволить забезпечити паливом базові електростанції в Сімферополі та Севастополі. Їх також планується здати в експлуатацію до 2018 року.

Єгоров також повідомив, що поставки електроенергії до Криму через Керченську протоку складуть близько 800 МВт на добу до літа 2016 року.

"Є пряме розпорядження голови уряду РФ - в грудні 2015 350 МВт має бути запущено до Криму. Швидше за все, це буде одна або дві лінії електропередач. Одна точно зайде на Камиш-Бурунську підстанцію, звідти буде розводитися по території Криму. До літа 2016 року буде 800 МВт, тобто всі чотири лінії будуть введені в експлуатацію", - уточнив Єгоров.