Южаніна запевняє, що в Мінфіні набрехали про компроміс із нею

Між Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики і Міністерством фінансів ще не досягнуто компромісу щодо податкової реформи
Depo.Гроші
7 грудня 2015 18:30
ФОТО: depo.ua

Про це depo.ua повідомили у прес-службі Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

У комітеті назвали таку інформацію "значно перебільшеними" чутками.

"Так званий компромісний варіант, анонсований Міністерством фінансів, немає нічого спільного з компромісом у моєму розумінні. Принципові для нас речі мають бути збережені - це податок на розподілений прибуток та ПДФО не вище 15% (навіть якщо буде пропонуватися його поступове зниження протягом 2016 року)", - написала на своїй сторінці голова комітету Ніна Южаніна.

Так вона відреагувала на заяву міністра фінансів Наталії Яресько щодо того, що завтра на Національній раді реформ буде оприлюднено компроміс, якого народні депутати та урядовці начебто досягли у питаннях податкової реформи.

"Жодного діалогу і тим більше компромісу за його підсумками не було!!! Були дві зустрічі (і я на них була присутня) за участю народних депутатів, представників Мінфіну і особисто прем'єр-міністра, на яких нами і особисто мною були озвучені всі недоліки і прорахунки запропонованої Мінфіном податкової реформи. А щодо начебто компромісного законопроекту, який завтра обіцяють озвучити на Національній раді реформ представники Мінфіну, то, можливо, він і справді інсує, але невідомо з ким цього компромісу було досягнуто", - заявила народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

У комітеті наголошують, що подальше зволікання із прийняттям ліберальної податкової реформи може призвести до катастрофічних наслідків.

"Провал реформи призведе до соціального вибуху, протестів та подальшого руйнування економіки, яку не врятують кредити від міжнародних фінансових організацій", - уважають в комітеті.

Нагадаємо, що 26 жовтня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №3357 "Щодо податкової лібералізації", який підготували народні депутати разом із експертами громадянського суспільства. Проект передбачає, окрім зменшення усіх основних податків (ПДВ з 20% до 15%, ПДФО - з 15/20% до 10%, ЄСВ - з 41% до 20%) ще й реформування фіскальних органів, зокрема ліквідацію податкової міліції та запровадження інституту податкових консультантів.

Раніше Кабінет Міністрів пообіцяв 9 грудня направити узгоджені законопроекти про держбюджет і податкову реформу в парламент Концепція податкової реформи від Мінфіну, зокрема, передбачає встановлення єдиної ставки 20% для податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Водночас  голова Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна вважає, що такий документ лише погіршить стан бізнесу і економіки загалом.

За даними depo.uacуперечливі податкові документи спробують об’єднати в один законопроект під егідою президента України Петра Порошенка.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.