В НБУ нарахували півмільярда доларів вигоди від газового контракту 2019 року з Росією

Загальні вигоди України від нового транзитного контракту з "Газпромом", який був підписаний у грудні 2019 року, становили близько 0,5 млрд доларів за весь 2020 рік
 

Журналіст відділу новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України.

У звіті зазначається, що протягом 2020 року "Оператор ГТС України" прокачав до Європи 55,8 млрд кубометрів російського газу (на 38% менше, ніж у 2019 році). Причинами такого скорочення були нижчий попит на газ через пандемію, значні запаси в європейських сховищах, в тому числі через теплу зиму 2020 року, та запуск нових обхідних газопроводів.

Однак, згідно з положеннями контракту Україна отримала 2,1 млрд доларів за послуги транзиту, що лише на 21% менше, ніж у 2019 році.

Таким чином, зазначається у звіті, вигода України від реалізації принципу "качай або плати" становила близько 300 млн доларів.

Більше того, через підвищення попиту та цін на газ у ЄС наприкінці 2020 року "Газпром" у IV кварталі забронював додаткові транзитні потужності та сплатив за них ще 30 млн доларів.

Загалом надходження від транзиту газу в рамках послуги шорт-хол протягом 2020 року становили близько 25 млн доларів. Крім того, користувачі послуги шорт-хол також оплатили зберігання газу в українських ПСГ на суму близько 50 млн доларів.

"Таким чином, загальні вигоди від нового транзитного контракту у 2020 році становили близько 0,5 млрд доларів, що дещо пом'якшило втрати від очікуваного зниження транзиту газу", – йдеться в огляді.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року голова оператора ГТС України Сергій Макогон заявив про завершення 4-денного переговорного марафону між "Нафтогазом" і "Газпромом" за транзитним контрактом.

Того ж дня президент України Володимир Зеленський офіційно повідомив про підписання між Україною і Росією 5-річного контракту на транзит газу.

Також у "Нафтогазі" розповіли, що гарантовані доходи від транзиту газу з Росії складуть $7,2 млрд за п'ять років.

26 січня 2020 року у мережі оприлюднили повний текст домовленостей між Україною і Росією з приводу транзиту газу

Читайте також: В очікуванні зради: Коли українська влада таки почне прямі закупки газу у "Газпрому"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme