У "Нафтогазі" розповіли, який тариф на транзит встановили для "Газпрому"

Гарантовані доходи від транзиту газу з Росії складуть 7,2 мільярда доларів за п'ять років, а за тисячу кубометрів наперед заброньованих потужностей "Газпром" заплатить щонайменше 32 долари

У "Нафтогазі" розповіли, який тариф на т…
Фото: Нафтогаз України / Facebook

Про це повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко у Facebook, передає Depo.ua.

Вітренко наголосив що плата за організацію транзиту є конфіденційною інформацією, проте самі тарифи встановлює Нацрегулятор, і вони є у відкритому доступі.

"Зазначу, що ці тарифи є конкурентними. Нафтогаз лише додає плату за свої послуги (зрозуміло, що ця плата не може бути від’ємною). Якщо порівнювати з попереднім контрактом на транзит, то важливо усвідомлювати, що пряме порівняння є некоректним через зміну принципів. За старим контрактом Газпром щомісяця платив за об’єм протранспортованого газу, за новим контрактом – за заброньовані потужності на точках входу і виходу. Як я вже писав, для України новий принцип є більш вигідним", – пише топ-менеджер Нафтогазу.

Вітренко також зазначив, що тариф за потужності, які замовлені наперед на більш короткий термін, зростають більш суттєво. 

"Для тих, кому ліньки дивитися за опубліковані Регулятором тарифи, і яких цікавить тільки гарантовані доходи від транзиту, то цю цифру я вже вказав у попередньому дописі: більше 7.2 млрд дол за п’ять років. Враховуючи загальний обсяг гарантованих потужностей (65 млрд кубометрів на 2020 рік і потім по 40 млрд на наступні 4 роки; тобто 225 млрд кубометрів за 5 років), виходить, що за тисячу кубометрів наперед заброньованих потужностей Газпром заплатить щонайменше 32 дол. Зауважу, що гарантовані доходи від транзиту значно перевищують (маржинальні) витрати на транзит. Тобто від цього Україна виграє, а не програє", –наголосив Вітренко.

Нагадаємо, 30 грудня голова оператора ГТС України Сергій Макогон заявив про завершення 4-денного переговорного марафону між "Нафтогазом" і "Газпромом" за транзитним контрактом.

Того ж дня президент України Володимир Зеленський офіційно повідомив про підписання між Україною і Росією 5-річного контракту на транзит газу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"