Уряд залучить мільярдний кредит на дороги

Кабмін планує залучити близько $1 млрд кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій, зокрема, Світового банку, на розвиток дорожнього господарства країни 2017 року
Depo.Гроші
15 вересня 2016 10:49
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю УНІАН розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає depo.ua.

"Основні бюджетні пріоритети були озвучені прем'єр-міністром і стосуються освіти, охорони здоров'я, оборони і безпеки, інфраструктури та підтримки АПК. Зокрема, це дорожній фонд у розмірі 14 млрд гривень з бюджету плюс кредитні кошти міжнародних фінансових організацій в розмірі близько 1 мільярда доларів", - повідомив Марченко.

Він зазначив, що Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор"), яке є головним розпорядником бюджетних коштів на ремонт і будівництво доріг, не має ніякого відношення до адміністрування акцизного збору на нафтопродукти.

У цьому зв'язку, на думку Марченко, доцільніше запровадити середньострокове бюджетне планування на 3 роки, як це пропонує Мінфін, і яке дозволить ритмічно виділяти на ремонт і реконструкцію доріг чітко визначені у державному бюджеті суми.

"Якщо б його ввели (середньострокове бюджетне планування на 3 роки - Ред.), то потреба у створенні цього або будь-яких інших спецфондів відпала б. Все б фінансувалося через загальний фонд держбюджету", - сказав він.

"Якщо б у нас було середньострокове бюджетне планування, то ми могли б сказати, що на дороги в наступному році виділяємо 14 мільярдів гривень, через рік - 20 мільярдів гривень, через два роки - 25 мільярдів гривень. Цього було б достатньо, щоб зняти питання створення спецфонду з порядку денного", - підсумував заступник глави Мінфіну.

Як повідомлялося, 29 березня Верховна Рада з-за недостатньої кількості голосів депутатів відхилила законопроект про створення дорожнього фонду для фінансування ремонту і будівництва автомобільних доріг України.

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян уточнив, що доопрацьований за участю народних депутатів законопроект про дорожній фонд буде поданий на розгляд у Раду орієнтовно в жовтні, щоб прийняти документ до кінця поточного року.

За розрахунками уряду, об'єм наповнення дорожнього фонду в 2017 році становитиме не менше 14 мільярдів гривень без урахування коштів міжнародних фінансових організацій.

Нагадаємо, як стало відомо раніше, Рада директорів МВФ ухвалила позитивне рішення про продовження програми співпраці з Україною.

Рішення Виконавчої ради МВФ щодо виділення $1 млрд наступного траншу фінансової допомоги для України було прийнято разом з винятками із загальних правил, враховуючи нинішню економічну ситуацію в країні. 

Довідка: Поточна програма співпраці з МВФ була прийнята в березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування $17,5 млрд. У 2015 році Україна отримала два транші загальним обсягом $6,7 млрд і очікувала отримати третій у розмірі $1,7 млрд, проте в силу політичних подій осені 2015 і зими 2016 року, які призвели до зміни уряду, доля третього кредитного траншу і виконання всієї програми співробітництва в цілому опинилися під загрозою зриву.

Українське питання залишалося невирішеним аж до кінця серпня через традиційні канікули у МВФ. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші