Україна забезпечує транзит газу, попри провокації "Газпрому", - ЄК

Україна повною мірою виконує всі свої зобов'язання з транзиту природного газу з Росії в ЄС, незважаючи на дії російського газового монополіста "Газпром", який знизив тиск газу на вході в українську газотранспортну систему на східному кордоні України до критично низького рівня

Про це під час переговорів у форматі Україна-ЄС-РФ повідомив віце-президент Єврокомісії, єврокомісар з питань Енергетичного співтовариства Марош Шефчович, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Всі чинні зобов'язання щодо постачання і транзиту газу в ЄС виконуються", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що представники національного нафтогазового холдингу "Нафтогаз України" поінформували єврокомісара про те, що після прийняття українською владою необхідних заходів ситуація із забезпеченням транзиту газу в ЄС стала керованою і перебуває під контролем.

Під час переговорів за участю міністра енергетики РФ Олександра Новака, прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва Шефчович закликав сторони знайти спільне рішення проблеми.

"Україна і Росія підтвердили свою готовність залишатися в тісному контакті з Європейською комісією. Я буду уважно стежити за ситуацією для забезпечення постійного транзиту російського газу через Україну в ЄС, оскільки це залишається нашим пріоритетом", - зазначив Шефчович.

Нагадаємо, що Україна не купувала газ безпосередньо в "Газпрому" понад два роки, але торішнім рішенням Стокгольмського арбітражу була зобов'язана у 2018 році придбати в російського монополіста щонайменше 4 млрд кубометрів блакитного палива, згідно з контрактом, який завершується у 2019 році.

Тому "Нафтогаз" вирішив замовити газ на Росії з березня і навіть здійснив передоплату. Але "Газпромі", після рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року про компенсацію Україні 4,63 млрд дол. (2,56 млрд дол. після взаємозаліку) за недопоставку погоджених обсягів транзитного газу, вирішив відмовитися від постачань "Нафтогазу", повернувши передоплату.

1 березня в Україні виник дефіцит газу в обсягах 10 млн куб м на добу. Але за кілька днів "Нафтогаз" замовив більше газу з країн ЄС і ситуація нормалізувалася.

У "Нафтогазі" стверджують, що тепер "Газпром" має компенсувати 34% різниці у вартості газу, який дорожче Україна змушена була додатково закупити в Євросоюзі.

А за даними МЗС, Україна має юридичні механізми, щоб змусити "Газпром виконати" рішення арбітражу про компенсацію "Нафтогазу" $2,56 млрд.

5 березня "Газпром" направив НАК "Нафтогаз України" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання через Стокгольмський арбітраж контрактів на поставку і транзит газу

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme