Клімкін пояснив, як Україна вибиватиме з Росії газові мільярди

Україна має юридичні механізми, щоб змусити "Газпром виконати" рішення Стокгольмського арбітражу про компенсацію "Нафтогазу" $2,56 млрд

Про це повідомив на прес-конференції міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"За правилами арбітражу, вони мають виплачувати одразу. Вони вже порушили правила арбітражу. Вони також порушили правила арбітражу, заявивши про розірвання контрактів (з "Нафтогазом", - ред.), оскільки це неможливо з юридичної точки зору…", - сказав міністр.

Він пояснив, як Україна може тиснути на Росію.

"Не забувайте - у нас є Нью-Йоркська конвенція щодо виконання рішень арбітражу. Якщо Росія не буде виконувати, підемо в суди - підемо в Нью-Йорк, підемо в Лондон, підемо в усі країни. Я вже дав нашим послам доручення дивитися на активи "Газпрому" по всій Європі", - зазначив Клімкін.

Він додав, що МЗС з Мін'юстом мають системне бачення щодо повернення коштів в Україну, а "вистрибнути" з виконання рішення арбітражу "Газпрому" не вдасться.

Крім того, за словами Клімкіна, нинішня ситуація з постачанням російського газу в Україну докорінно відрізняється від тієї, яка була у 2006 і 2009 роках.

"Тобто Газпром влаштував комедію, і це дуже добре зрозуміли в Брюсселі, в Берліні і в усіх європейських столицях. Ми одразу ініціювали наш механізм (раннього попередження в енергетичній сфері, - ред.) за Угодою про асоціацію, просили скликати тристоронній формат (Україна, ЄС і Росія, - ред.), але Росія не захотіла. Вона просто боїться того, що ми висунемо всі ці докази", - сказав міністр.

Нагадаємо, що Україна не купувала газ безпосередньо в "Газпрому" понад два роки, але торішнім рішенням Стокгольмського арбітражу була зобов'язана у 2018 році придбати у російського монополіста щонайменше 4 млрд кубометрів блакитного палива, згідно з контрактом, який завершується у 2019 році.

Тому "Нафтогаз" вирішив замовити газ на Росії з березня і навіть здійснив передоплату. Але в "Газпромі", після Рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року про компенсацію Україні 4,63 млрд дол. (2,56 млрд дол. після взаємозаліку) за недопоставку погоджених обсягів газу для транзиту, вирішив відмовитися від постачань "Нафтогазу", повернувши передоплату. 1 березня в Україні виник дефіцит газу в обсягах 10 млн куб м на добу. Але за кілька днів "Нафтогаз" замовив більше газу з країн ЄС і ситуація нормалізувалася.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme