"Нафтогаз" у Стокгольмі вибив із "Газпрома" компенсацію за транзитним позовом

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу НАК "Нафтогазу".

"Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту", - зазначили в прес-службі.

"За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку "Газпромом" погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2.56 млрд доларів на користь Нафтогазу", - додали в НАК.

Зазначається, що Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз" і "Газпром" обмінялися зустрічними позовами в червні 2014 року. Сторони сперечалися контракт купівлі-продажу і контракт на транзит газу від 19 січня до 2019 року.

Перший позов за контрактом на поставку газу НАК виграв у "Газпрому" 22 грудня. Тоді трибунал повністю відхилив вимоги "Газпрому" за положенням "бери або плати" на суму 56 мільярдів доларів" за весь період дії контракту і встановив ціну на російський газ в 352 долари за тис кубометрів. Претензії за "транзитному справі" НАК становили до 6 млрд доларів за недопоставлені російською стороною обсяги транзиту і до 16 млрд доларів за недоплату "Газпромом" за ринковими тарифами на транспортування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна