У НБУ розписали збитки від реструктуризації валютних кредитів (ІНФОГРАФІКА)

Реструктуризація валютних кредитів за курсом 5,05 грн/дол і 8,0 грн/дол призведе до втрат в десятки мільярдів гривень
Depo.Гроші
3 липня 2015 13:58
ФОТО: depo.ua

Національний банк України розписав можливі збитки від вступу в силу Закону України 1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань по кредитах в іноземній валюті". Відповідну інфографіку регулятор опублікував у "Фейсбуці", передає depo.ua.

За підрахунками Нацбанку, реструктуризація спричинить збитки в розмірі 100 млрд грн. Трохи менше, але не менш істотно вдарить по банках реструктуризація за курсом 8,0 грн/дол 77 млрд грн збитків. Не зашкодить системі тільки збереження курсу на актуальному рівні в 21,07 грн/дол.

Нагадаємо, учора Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Сьогодні деякі народні депутати почали відкликати голоси за цей закон. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.