Яресько розкритикувала закон про валютні кредити: Це популізм і виклик справедливості

Прийняття закону про реструктуризацію валютних кредитів - це популізм та виклик справедливості в Україні
Depo.Гроші
3 липня 2015 07:19
ФОТО: depo.ua

Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Сьогодні Верховна Рада України ухвалила проект закону 1558-1, що зобов'язує банки реструктуризувати усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості, за курсом на дату укладання такого договору (тобто, в більшості випадків, по курсу 5 гривень за долар).

Прийняття цього закону - це виклик справедливості в Україні. Сьогодні весь Уряд працює над тим, аби підвищити рівень справедливості у нашому суспільстві. Проте цей закон аж ніяк не допомагає в цьому", - написала сьогодні вночі Яресько.

"Сьогодні одні громадяни України, що взяли позики в банках, незважаючи на кризу, справно платять по своїх кредитах. Інші громадяни взагалі не беруть кредити, аби не брати на себе ризики, що асоціюються з ними. Треті взяли валютні позики, але домовилися з банками про добровільну реструктуризацію цих кредитів і продовжують сплачувати їх. Але чомусь депутати вирішили подбати про інтереси лише зовсім невеликої частини позичальників, що взяли валютні кредити", - наголосила міністр.

"Потенціальні втрати цілої банківської системи від такого кроку складуть 95 млрд гривень, - це більше, ніж буде витрачено на оборону та правоохоронну діяльність у 2015 році. І ці кошти платитимуть всі громадяни, в формі погіршення стану нашої банківської системи, нових банкрутств банків, втрат депозитів громадянами, що ні в чому не винні.

Це - популізм, який не має нічого спільного зі справедливістю", - підсумувала Яресько. 

Нагадаємо, Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.