Рада прийняла закон про конвертацію валютних кредитів у гривню за курсом на день угоди

Сьогодні народні депутати України прийняли в цілому Закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті"
Depo.Гроші
2 липня 2015 21:12
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 229 парламентарів, передає depo.ua.

В пояснювальній записці до документа зазначається, що законопроект передбачає механізм вирішення проблемних питань фізичних осіб, які мають зобов'язання за договорами споживчого кредиту, що отримані з метою придбання нерухомості.

Пропонований законопроектом механізм є компромісним та розподіляє фінансову відповідальність між державою, банками та фізичними особами-позичальниками, зазначається в пояснювальній записці.

Законопроектом передбачається встановити, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.

Згідно з проектом, реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Споживчий кредит, право вимоги за яким відступлене іншій особі (якщо вона не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.

Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Процентна ставка за користування кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, що була встановлена до моменту реструктуризації.

Нагадаємо, що депутати приймали цей закон під  тривалим тиском вулиці.

Так, ще 21 травня  представники так званого "фінансового майдану" влаштовували сутички і провокації в центрі Києва, вимагаючи від народних депутатів прийняти закон про реструктуризацію валютних кредитів. Однак Рада лише відправила документ на третє читання. За даними МВС, двоє активістів звернулися до лікарів з опіками.

А сьогодні "фінмайдан" знову заблокував усі виходи з парламенту

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.