Суд у Швеції приступив до апеляції "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу

Апеляційний суд округу Свеа в середу, 9 жовтня, почав слухання за рішенням Стокгольмського арбітражу, який у грудні 2017 року і лютому 2018 року виніс рішення за позовами між "Нафтогазом" і "Газпромом" на поставку і транзит газу

Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

 

У перший день суд заслухає вступне слово російської сторони. Виступ триватиме цілий день.

 

"Для того, щоб пояснити, чому судові процеси проти "Газпрому" займають так багато часу, наведу одну цифру. 50 тисяч - приблизно стільки сторінок різних документів було подано сторонами в арбітражних процесах за контрактом на поставку і транзит газу", - написав Вітренко.

 

Нагадаємо, в лютому 2019 року "Нафтогаз" повідомив, що почав процес стягнення активів "Газпрому" на суму $2,6 млрд за рішеннями Стокгольмського арбітражу в Люксембурзі.

30 травня російський монополіст ПАТ "Газпром" оскаржив в Апеляційному суді Люксембурга стягнення активів компанії на користь НАК "Нафтогаз України".

Того ж дня стало відомо, що борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" через пеню складає вже майже $3 млрд.

Довідка:28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішенняза позовом "Нафтогазу" проти "Газпрому", згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні $2,6 млрд компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу. НАК повідомляв, що за кожен день несплати боргу нараховується пеня у розмірі понад $0,5 млн.

Нещодавно стало відомо, що слухання у справі про виконання рішення Стокгольмського арбітражу на $2,7 млрд у Нідерландах заплановані на грудень 2019 року. 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook