Борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" через пеню складає вже майже $3 млрд

За рішеннями Стокгольмського арбітражу у справах про постачання та транзит газу заборгованість російського "Газпрому" через пеню перевищила 2,8 мільярда доларів, тобто сума збільшилась на 240 мільйонів доларів

Про це свідчать дані "лічильника" заборгованості Росією перед Україною, розміщеного на офіційному сайті НАК "Нафтогаз України", інформує Depo.ua.

Так, за рішеннями Стокгольмського арбітражу Нафтогаз вже стягнув з "Газпрому" близько 2,07 мільярда доларів шляхом взаємного зарахування боргів України за російський газ. Решту з виграних 4,67 мільярда доларів "Нафтогаз" намагається стягнути у міжнародних судах.

На цю заборгованість "Газпрому" нараховується пеня. Її розмір складає близько 6 доларів на секунду.

Нагадаємо, в лютому 2019 року "Нафтогаз" повідомив, що почав процес стягнення активів "Газпрому" на суму 2,6 млрд дол. за рішеннями Стокгольмського арбітражу в Люксембурзі.

30 травня російський монополіст ПАТ "Газпром" оскаржив в Апеляційному суді м. Люксембурга стягнення активів компанії на користь НАК "Нафтогаз України".

Довідка: 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсягів газу для транзиту.

За рішенням арбітражу, "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку "Газпромом" погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень "Газпром" має сплатити 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу".

5 червня, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, у Нідерландах заарештували активи російської компанії "Газпром" для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 млрд доларів.

У "Нафтогазі" заявили, що мають намір використати всі доступні засоби для стягнення присудженої Стокгольмським арбітражем суми з російського "Газпрому".

Згодом у "Газпромі" заявили про намір скасувати рішення арбітражу щодо спору з "Нафтогазом".

30 серпня "Нафтогаз" підтвердив арешт голландським судом акцій компанії-оператора газопроводу "Блакитний потік", які належать компанії "Газпром.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"