Страсті по закону про валютні кредити: хештег #ПорошенкоВетуй1558 підірвав Twitter

В українському сегменті соцмережі Twitter поширюється заклик до президента Петра Порошенка накласти вето на закон про реструктуризацію валютних кредитів
Depo.Гроші
3 липня 2015 12:21
ФОТО: depo.ua

За даними аналітичного сервісу Topsy, лише за останні 12 годин в Twitter було розміщено 3,016 повідомлень з хештегом #ПорошенкоВетуй1558, повідомляє depo.ua.

Українці пишуть, що не хочуть платити за тих, хто взяв кредит, і побоюються, що в країні повториться грецький сценарій.

Нагадаємо, учора Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Сьогодні деякі народні депутати почали відкликати голоси за цей закон. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.