СБУ пропонує ввести санкції проти "віджатого" Росією "Чорноморнафтогазу"

Служба безпеки України направила пропозиції до українського Міністерства закордонних справ з приводу "націоналізованого" окупаційною владою Криму підприємства "Чорноморнафтогазу", що здійснило напередодні переміщення нафтових платформ на Одеському газовому родовищі
Depo.Гроші
24 грудня 2015 07:09
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, йдеться у відповіді на інформаційний запит "Крим.Реалії" прес-служби СБУ.

Як повідомили у відомстві, пропозиції в МЗС України спрямовані "з метою застосування до Державного унітарного підприємства "Чорноморнафтогаз" спеціальних економічних обмежувальних заходів (санкцій) у вигляді блокування активів і припинення дій торгових угод, спільних проектів та промислових програм в окремих сферах".

Також в СБУ зазначили, що для захисту національних інтересів Україна подала міжнародний позов в Стокгольмський арбітраж.

"Через анексію Криму Україна не мала доступу до самопідйомних плавучих установок "Петро Годованець" та "Україна", розташованих у Чорному морі на Одеському газовому родовищі. До окупації АРК бурову платформу "Таврида" і бурові установки "Петро Годованець" та "Україна" здійснювали видобуток вуглеводнів у відповідності з внутрішнім розпорядженням керівника Державного унітарного підприємства "Чорноморнафтогазу". Крім того, за вказівкою останнього обладнання переміщено в АР Крим", – зазначили у відомстві.

СБУ пропонує ввести санкції проти "віджатого" Росією "Чорноморнафтогазу" - фото 1

На початку грудня, в зоні Одеського газового родовища, Росія почала установку нафтовидобувної платформи "Чорноморнафтогазу" "Таврида", яка раніше перебувала у районі Криму і була захоплена Росією після анексії півострова.

Прес-служба "Чорноморнафтогазу" повідомила, що дві сучасні бурові установки В-312 і В-319 загальною вартістю понад 25 мільярдів рублів переміщені "у зв'язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів".

У МЗС України 16 грудня висловили обурення Росії щодо ситуації з буровими установками "Чорноморнафтогазу" і зажадали їх повернути Україні.

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК "Нафтогаз України" втратило контроль над кримським підприємством.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.