СБУ пропонує ввести санкції проти "віджатого" Росією "Чорноморнафтогазу"

Служба безпеки України направила пропозиції до українського Міністерства закордонних справ з приводу "націоналізованого" окупаційною владою Криму підприємства "Чорноморнафтогазу", що здійснило напередодні переміщення нафтових платформ на Одеському газовому родовищі

Про це, як передає depo.ua, йдеться у відповіді на інформаційний запит "Крим.Реалії" прес-служби СБУ.

Як повідомили у відомстві, пропозиції в МЗС України спрямовані "з метою застосування до Державного унітарного підприємства "Чорноморнафтогаз" спеціальних економічних обмежувальних заходів (санкцій) у вигляді блокування активів і припинення дій торгових угод, спільних проектів та промислових програм в окремих сферах".

Також в СБУ зазначили, що для захисту національних інтересів Україна подала міжнародний позов в Стокгольмський арбітраж.

"Через анексію Криму Україна не мала доступу до самопідйомних плавучих установок "Петро Годованець" та "Україна", розташованих у Чорному морі на Одеському газовому родовищі. До окупації АРК бурову платформу "Таврида" і бурові установки "Петро Годованець" та "Україна" здійснювали видобуток вуглеводнів у відповідності з внутрішнім розпорядженням керівника Державного унітарного підприємства "Чорноморнафтогазу". Крім того, за вказівкою останнього обладнання переміщено в АР Крим", – зазначили у відомстві.

СБУ пропонує ввести санкції проти "віджатого" Росією "Чорноморнафтогазу" - фото 1

На початку грудня, в зоні Одеського газового родовища, Росія почала установку нафтовидобувної платформи "Чорноморнафтогазу" "Таврида", яка раніше перебувала у районі Криму і була захоплена Росією після анексії півострова.

Прес-служба "Чорноморнафтогазу" повідомила, що дві сучасні бурові установки В-312 і В-319 загальною вартістю понад 25 мільярдів рублів переміщені "у зв'язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів".

У МЗС України 16 грудня висловили обурення Росії щодо ситуації з буровими установками "Чорноморнафтогазу" і зажадали їх повернути Україні.

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК "Нафтогаз України" втратило контроль над кримським підприємством.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme