Режимові Путіна лишилося три роки, - Rzeczpospolita

Санкції проти Росії призведуть до загибелі економіки уже через три роки, стверджують європейські аналітики
Depo.Гроші
12 серпня 2015 17:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на польське видання Rzeczpospolita.

На думку експерта лондонського аналітичного інституту Capital Economics Лізи Єрмоленко, санкції Євросоюзу призвели до ізоляції російських фірм від західних ринків капіталу і спричинили відтік російського капіталу, оскільки інвестори відчули себе невпевнено.

"Лідери Євросоюзу знають, що час грає їм на руку, і що вони виграють торгівельну війну з Росією. Тому в Раді Євросоюзу панує переконання, що санкції необхідно утримувати", - зазначила вона.

За словами експерта, у Путіна залишилося мало часу. "Коли санкції були введені, зневажливо заявив, що Росія з ними боротися легко впоратися, тому що збільшення експорту в країни Азії. Це, однак, не так", -  сказала вона.

Експерт зазначила, що на порятунок знеціненого рубля (за рік рубль втратив 43% своєї вартості - ред.) Росія витратила майже половину своїх валютних резервів: протягом року від $ 500 млрд лишилося лише 360 млрд. Оскільки ціни на нафту будуть знижуватися, Росія не матиме звідки поповнити запаси.На думку експертів, якщо ситуація розвиватиметься у тих же темпах, ресурси повністю вичерпаються протягом трьох років.

"Центральному банку довелося відмовитися від втручання в ринок. Це означає, що для переважної більшості росіян західні товари стають недоступні, і замінити їх товарами національного виробництва, в основному неможливо", - сказала Єрмоленко.

"Кремль ввів дуже обмежені санкції проти Євросоюзу, переважно, на окремі харчові продукти. Путін знає, що жорсткшіі обмеження призведуть до ще більшої дорожнечі життя в Росії і зниження рівня життя населення. Він не хотів цього робити", - зазначила Єрмоленко.

За словами експерта, кономіка Росії тоне: у другому кварталі її ВВП впав на 4,6 % порівняно з попереднім роком. Це більше, ніж удвічі швидше, ніж зниження в попередні три місяці. З приходом до влади 15 років тому Володимир Путін ніколи не стикався з такою важкої рецесією.

Основна причина проблем російської економіки - зниження цін на нафту. Протягом року її ціна впала в два рази. Тим часом, доходи від продажу енергоносіїв становлять половину доходів російської держави.

Експерти вважають, що падіння цін на нафту триватиме довго, тому що є структурним: завдяки сланцевим технологіям США з великого паливного імпортера перетворилася на найбільшого у світі виробника, а останнім часом стала і провідним експортером. Це означає, що Росія не має як заповнити прогалини у валютних резервах.

"Російський ВВП падає найшвидше з усіх великих економік світу. Неписані домовленості, згідно з якими Путін забезпечував стабільний і щоразу вищий рівень життя для росіян в обмін на відмову ними від політичних свобод, починає сипатися. Це небезпечна ситуація для російського режиму", - зазначила Єрмоленко.

Нагадаємо, в Росії визнали, що збитки промисловості внаслідок санкцій можуть сягнути $20 млрд.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua