Санкції "з'їли" $20 мільярдів російської промисловості

В Росії визнали, що збитки промисловості внаслідок санкцій можуть сягнути $20 млрд
Depo.Гроші
11 серпня 2015 16:57
ФОТО: depo.ua

Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки міністра промисловості і торгівлі Росії Гліб Нікітін, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Збиток (промисловості) може становити до $20 млрд у зв'язку з подорожчанням рефінансування на внутрішньому ринку і з неотриманням обсягів рефінансування відповідних кредитів за кордоном", - сказав він.

За словами Нікітіна, санкції були спрямовані в основному проти таких секторів, як нафтогазовий комплекс і оборонні підприємства, і саме ці сектори демонструють, незважаючи на кризу, невелике зростання.

Міністр також заявив, що пік негативних очікувань у російській промисловості пройдений.

"У червні 2015 року практично всі галузі промисловості, за винятком, можливо, низки секторів, які не зазнали кризи, демонстрували зростання - наприклад, хімічна промисловість. В інших секторах ми отримали зростання до травня. Якщо усунути сезонність, то це збереження рівня минулого місяця. Ми перейшли від рецесії до стагнації. У цьому сенсі пік негативних очікувань і пік проблем пройдений, якщо не буде якихось додаткових зовнішніх шоків і впливів", - сказав Нікітін.

Він додав, що тенденція збільшення кількості банкрутств тривала в першому кварталі 2015 року, але зараз вона сповільнилася. "Масового закриття підприємств ми не спостерігаємо", - зазначив Нікітін.

Разом з тим, додав він, заспокоюватися поки рано - "ми опрацьовуємо антикризові заходи на наступне півріччя".

За словами Нікітіна, частка імпорту в російській промисловості за останні півроку впала на 5%.

Сьогодні повідомлялось, що санкції США можуть завадити союзу Shell з Газпромом.

Більше новин читайте в рубриці Гроші.depo.ua.