Раді пропонують новий законопроект про реструктуризацію валютних кредитів

Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроект про конвертацію валютних кредитів
Depo.Гроші
3 лютого 2016 18:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник міністра фінансів Артем Шевальов під час засідання комітету Верховної Ради з питань фінансової політики й банківської діяльності, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Сьогодні зареєстрований", - сказав він.

Раніше Кабінет Міністрів затвердив пакет законопроектів з конвертації валютних кредитів фізичних і юридичних осіб.

Передбачається, що тим позичальникам, які брали кредити на купівлю єдиного житла, а також на купівлю землі для будівництва такого житла, банки спишуть 25% боргу; для позичальників, які купували соціальне житло (квартири площею до 60 кв. м і будинку до 120 кв. м), спишуть не менше від 50%; інвалідам, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним сім'ям - понад 70%.

Банки збираються списати борги спадкоємцям учасників АТО й тим учасникам АТО, які одержали інвалідність і купили єдине соцжитло.

Ставка кредиту при конвертації не буде змінюватися й буде зафіксована на 3 роки.

Нагадаємо, що Верховна Рада України не змогла подолати вето президента на закон про реструктуризацію валютних кредитів.

Раніше президент України Петро Порошенко застосував право вето до цього скандального закону, який парламент ухвалив під тиском валютних позичальників.

2 липня Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Національний банк України відразу закликав відхилити цей  законмотивуючи це збитками від реструктуризації валютних кредитів у 100 млрд грн.

Згодом низка депутатів  відкликали свої голоси за цей закон.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.