Провокація "Газпрому" не вдалася: Україна лише збільшила транзит газу в ЄС

Цього березня транзит російського газу до країн Євросоюзу збільшився на 30% порівняно з початком березня 2017 року

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Facebook-сторінку ПАТ "Укртрансгаз".

"Незважаючи на провокації "Газпрому", ми надійно забезпечуємо транзит газу до країн ЄС, який зріс аж на 30% порівняно з початком березня в минулому році", - констатували в компанії.

За оперативними даними, транзит станом на 5 березня становив 263,27 млн кубометрів. Для порівняння, станом на 5 березня 2017 року він дорівнював 203 млн кубометрів.

Нагадаємо, що 5 березня російський "Газпром" направив НАК "Нафтогаз України" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання через Стокгольмський арбітраж контрактів на поставку і транзит газу. Але в такому разі Україна може вимагати підвищення тарифу на транзит для "Газпрому".

Водночас в українському уряді заявили про завершення кризи в енергосистемі і переході її у штатний режим з 7 березня.

6 березня у Єврокомісії підтвердили, що транзит російського газу до країн Євросоюзу триває в нормальному режимі.

Довідка. Україна не купувала газ безпосередньо в "Газпрому" понад два роки, але торішнім рішенням Стокгольмського арбітражу була зобов'язана у 2018 році придбати в російського монополіста щонайменше 4 млрд кубометрів блакитного палива, згідно з контрактом, який завершується у 2019 році.

Тому "Нафтогаз" вирішив замовити газ на Росії з березня і навіть здійснив передоплату. Але "Газпромі", після рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року про компенсацію Україні 4,63 млрд дол. (2,56 млрд дол. після взаємозаліку) за недопоставку погоджених обсягів транзитного газу, вирішив відмовитися від постачань "Нафтогазу", повернувши передоплату.

1 березня в Україні виник дефіцит газу в обсягах 10 млн куб м на добу. Але за кілька днів "Нафтогаз" замовив більше газу з країн ЄС і ситуація нормалізувалася.

У "Нафтогазі" стверджують, що тепер "Газпром" має компенсувати 34% різниці у вартості газу, який дорожче Україна змушена була додатково закупити в Євросоюзі.

А за даними МЗС, Україна має юридичні механізми, щоб змусити "Газпром виконати" рішення арбітражу про компенсацію "Нафтогазу" $2,56 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme