Під Кабміном мітингують незадоволені держбюджетом шахтарі

Під будівлею Кабінету Міністрів України, де сьогодні відбудеться засідання уряду, мітингують понад 500 шахтарів
Під Кабміном мітингують незадоволені держбюджетом шахтарі
Під Кабміном мітингують незадоволені держбюджетом шахтарі

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на «Укрінформ».

Шахтарі зібралися під Кабміном з проханням передбачити в Держбюджеті-2015 витрати на підтримку вугледобувних підприємств, капітальне будівництво та технічне переоснащення.

Відзначимо, що шахтарі вимагають внести зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік», передбачивши в ньому видатки на державну підтримку вугледобувних підприємств, капітальне будівництво та переоснащення, гірничорятувальні заходи та охорону праці.

Також мітингувальники просять внести зміни до законів з метою відновлення дії соцгарантій для працівників та пенсіонерів галузі, що існували на 1 грудня 2014 року, і зняти мораторій на соцстандарти і забезпечення індексації зарплати на рівень інфляції.

Крім того, шахтарі вимагають забезпечити для вугільних підприємств всіх форм власності своєчасний розрахунок на енергоринку і погашення боргів за спожиту вугільну продукцію та електроенергію.

Як повідомляв depo.ua, Верховна Рада прийняла державний бюджет на 2015 рік в ніч на 29 грудня.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що за минулий рік держава виділила близько 14 млрд грн на підтримку галузі, а собівартість видобутку вугілля в Україні вдвічі вища світових показників.

Вчора голова Міненерговугілля заявив, що планує в поточному році виставити на приватизацію 35 працюючих державних шахт, які знаходяться на підконтрольній українській владі території.