Під Кабміном мітингують незадоволені держбюджетом шахтарі

Під будівлею Кабінету Міністрів України, де сьогодні відбудеться засідання уряду, мітингують понад 500 шахтарів
Depo.Гроші
28 січня 2015 10:57
ФОТО: depo.ua
Під Кабміном мітингують незадоволені держбюджетом шахтарі
Під Кабміном мітингують незадоволені держбюджетом шахтарі

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на «Укрінформ».

Шахтарі зібралися під Кабміном з проханням передбачити в Держбюджеті-2015 витрати на підтримку вугледобувних підприємств, капітальне будівництво та технічне переоснащення.

Відзначимо, що шахтарі вимагають внести зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік», передбачивши в ньому видатки на державну підтримку вугледобувних підприємств, капітальне будівництво та переоснащення, гірничорятувальні заходи та охорону праці.

Також мітингувальники просять внести зміни до законів з метою відновлення дії соцгарантій для працівників та пенсіонерів галузі, що існували на 1 грудня 2014 року, і зняти мораторій на соцстандарти і забезпечення індексації зарплати на рівень інфляції.

Крім того, шахтарі вимагають забезпечити для вугільних підприємств всіх форм власності своєчасний розрахунок на енергоринку і погашення боргів за спожиту вугільну продукцію та електроенергію.

Як повідомляв depo.ua, Верховна Рада прийняла державний бюджет на 2015 рік в ніч на 29 грудня.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що за минулий рік держава виділила близько 14 млрд грн на підтримку галузі, а собівартість видобутку вугілля в Україні вдвічі вища світових показників.

Вчора голова Міненерговугілля заявив, що планує в поточному році виставити на приватизацію 35 працюючих державних шахт, які знаходяться на підконтрольній українській владі території.