Демчишин в Раді розповів про майбутнє закриття та приватизацію шахт

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин пояснив, чому уряд планує закрити збиткові державні шахти, а багато інших - виставити на приватизацію
Depo.Гроші
12 грудня 2014 12:39
ФОТО: depo.ua
Демчишин в Раді розповів про майбутнє закриття та приватизацію шахт
Демчишин в Раді розповів про майбутнє закриття та приватизацію шахт

Про це він розповів сьогодні у Верховній Раді України, передає ДеПо.

«Ми зараз з Міністерством економіки розробляємо план приватизації вугільних підприємств. Ті, які мають перспективу, будуть приватизовані, або будуть розвиватися державою», - сказав Демчишин.

За словами міністра, за минулий рік держава виділила близько 14 млрд. грн. на підтримку галузі, а собівартість видобутку вугілля в Україні вдвічі вища за світові показники.

«На даний момент я виходжу з дуже простого економічного підходу: якщо є перспективи в цих вугільних шахт, то вони будуть розвиватися, а якщо шахта 25 років будується і на добудову їй треба ще 500 млн. грн., а після цього вона буде мати можливість видобувати всього на 400 тис. тонн вугілля на рік ... економічний розрахунок в даному випадку не працює», - пояснив міністр.

Зазначимо, що згідно затвердженої вчора Програмі діяльності Кабміну на 2015 - 2016 роки в рамках реформування вугільної галузі планується приватизувати 37, законсервувати - 24 і закрити - 32 шахти.

Нагадаємо, що вуглевидобувні підприємства України в листопаді 2014 скоротили видобуток вугілля на 43,7% - до 4,1 млн. тонн проти 7,3 млн. тонн у листопаді 2013 року.