Рада прийняла бюджет-2015

Верховна Рада України прийняла державний бюджет України на 2015 рік
Depo.Влада
29 грудня 2014 07:52
ФОТО: depo.ua
Рада прийняла бюджет-2015
Рада прийняла бюджет-2015

Як повідомляє кореспондент depo.ua, голосування відбулося під ранок.

За законопроект №1000 «Про державний бюджет України на 2015 рік» проголосували 233 народні депутати, проти були 27 народних обранців, ще 9 утрималися. Не голосували взагалі 60 депутатів з 329 присутніх у залі.

Законопроект найбільше підтримки отримав від Блоку Петра Порошенка, де 120 депутатів проголосували за нього, один - проти, двоє утрималися. З боку «Народного фронту» за бюджет проголосував 81 народний обранець з 82 депутатів (на засіданні не було Олександра Турчинова).

Проти законопроекту виступили всі присутні в залі депутати від «Опозиційного блоку», а їх під ранок у будівлі ВРУ залишилося 18 осіб (половина фракції). П'ять позафракційних депутатів підтримали бюджет, сім були проти, один утримався, ще 4 не голосували, а 22 взагалі не було в залі.

З числа «Самопомочі» за бюджет виступили 10 депутатів, проти - тільки двоє, утрималися четверо, а не голосували 14, двох не було в залі. Радикальна партія Олега Ляшка також підтримала законопроект: там «за» проголосували 17 депутатів, не голосували взагалі четверо, ще одного не було в залі. Серед тих, хто не голосував за бюджет на 2015 рік - також ВО «Батьківщина» та «Економічний розвиток».

При цьому прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, представляючи документ, заявив, що він «не досконалий», але 15 лютого 2015 року Рада прийме новий проект закону «Про державний бюджет».

«Комітету слід передбачити відповідні зміни і подати на підпис голові. А 15 лютого ми з вами приймемо новий проект закону «Про державний бюджет», - заявив він.

За словами прем'єра, ключовою метою закону про бюджет є фінансування оборони. «Безпосередньо 80 млрд грн буде виділено на безпеку і оборону, додатково - 1,8 млрд, які ми будемо виплачувати всім мобілізованим, покликаним до лав ЗСУ, додатково до цієї цифри додаються 2,9 млрд - на інші органи і структури з оборони країни, 6 млрд державних гарантій «Укроборонпрому» на придбання військової техніки. Загальний розмір витрат на оборону - 90 млрд грн», - сказав Яценюк.