Олег Бахматюк: Я вважаю, що нам просто потрібно перестати давати дотації аграріям

Один із флагманів українського аграрного сектора, компанія "Укрлендфармінг" (Ukrlandfarming, ULF) цьогоріч не отримала жодної копійки аграрних дотацій

Олег Бахматюк: Я вважаю, що нам просто п…

Про це повідомив власник компанії Олег Бахматюк в інтерв'ю "РБК-Україна", передає Depo.ua.

Так, на зауваження журналіста про чутки, нібито ULF є одним із головних реципієнтів таких дотацій, він відповів: "Цього року компанія "Укрлендфармінг" не отримала жодної копійки дотацій. І до кінця року не отримає також".

Бахматюк зауважив також, що ця модель є "неробочою" і такою, яка є несправедливою для 80% учасників ринку.

"Справедливий розподіл дотацій повинен бути автоматичним і незалежним від чиновника і бізнесмена. У нас працювала не ідеальна, але робоча модель автоматичного повернення ПДВ. І вона влаштовувала багатьох. Її зламали на догоду популізму, МВФ або ще чомусь. Зате зараз пропонуються неробочі моделі, які призводять до перекосів і масі інсинуацій. Тому, мені здається, треба або повернутися до автоматичного повернення, але це, наскільки я розумію, не дозволить зробити МВФ, або потрібно просто чесно сказати: наступного року ніяких дотацій аграріям не треба давати. Це буде чесніше по відношенню до 80% ринку, ніж вигадувати чергові ситуативні квазімоделі", - перереконаний власник компанії.

На думку бізнесмена, 90% ринку виступає проти нинішньої моделі і 100% ринку розуміє, що головна проблема, яка заважає розвиватися аграрному сектору економіки - не розподіл дотацій, а інфраструктурні проблеми і побори силовиків.

"Малому фермеру треба дати можливість узаконити землю і врегулювати питання з рейдерством. Це для нього велика допомога держави, ніж міфічна дотація. Крім того, я підтримую ідею стимулювання вирущовуння великої рогатої худоби, коли держава дотує кожну голову вирощуваної худоби. Але ця ідея поки, на жаль, дуже слабо запрацювала", - розповів Бахматюк.

Він вважає, що кошти, які держава виділяє на дотації в агросекторі, а це близько 4 млрд грн, повинні піти на підтримку вирощування великої рогатої худоби та здешевлення кредитів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme