Олег Бахматюк: Я вважаю, що нам просто потрібно перестати давати дотації аграріям

Один із флагманів українського аграрного сектора, компанія "Укрлендфармінг" (Ukrlandfarming, ULF) цьогоріч не отримала жодної копійки аграрних дотацій

Про це повідомив власник компанії Олег Бахматюк в інтерв'ю "РБК-Україна", передає Depo.ua.

Так, на зауваження журналіста про чутки, нібито ULF є одним із головних реципієнтів таких дотацій, він відповів: "Цього року компанія "Укрлендфармінг" не отримала жодної копійки дотацій. І до кінця року не отримає також".

Бахматюк зауважив також, що ця модель є "неробочою" і такою, яка є несправедливою для 80% учасників ринку.

"Справедливий розподіл дотацій повинен бути автоматичним і незалежним від чиновника і бізнесмена. У нас працювала не ідеальна, але робоча модель автоматичного повернення ПДВ. І вона влаштовувала багатьох. Її зламали на догоду популізму, МВФ або ще чомусь. Зате зараз пропонуються неробочі моделі, які призводять до перекосів і масі інсинуацій. Тому, мені здається, треба або повернутися до автоматичного повернення, але це, наскільки я розумію, не дозволить зробити МВФ, або потрібно просто чесно сказати: наступного року ніяких дотацій аграріям не треба давати. Це буде чесніше по відношенню до 80% ринку, ніж вигадувати чергові ситуативні квазімоделі", - перереконаний власник компанії.

На думку бізнесмена, 90% ринку виступає проти нинішньої моделі і 100% ринку розуміє, що головна проблема, яка заважає розвиватися аграрному сектору економіки - не розподіл дотацій, а інфраструктурні проблеми і побори силовиків.

"Малому фермеру треба дати можливість узаконити землю і врегулювати питання з рейдерством. Це для нього велика допомога держави, ніж міфічна дотація. Крім того, я підтримую ідею стимулювання вирущовуння великої рогатої худоби, коли держава дотує кожну голову вирощуваної худоби. Але ця ідея поки, на жаль, дуже слабо запрацювала", - розповів Бахматюк.

Він вважає, що кошти, які держава виділяє на дотації в агросекторі, а це близько 4 млрд грн, повинні піти на підтримку вирощування великої рогатої худоби та здешевлення кредитів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна