Незадекларовані витрати понад 50 тис. грн можуть коштувати судді свободи, – Ситник

Українських суддів притягатимуть до кримінальної відповідальності, якщо їх звітність про доходи не відповідає реальним статкам
Depo.Гроші
5 травня 2015 16:03
ФОТО: depo.ua

Про це в повідомив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в інтерв'ю "Новому времени", передає depo.ua.

"Приходимо до судді і ставимо запитання: звідки в тебе 18 квартир? Ми не будемо їх ловити на конкретних справах. Працюватиме агентство при Кабміні, яке, сподіваюся, стане також основним джерелом інформації для нас. І якщо суддя не може пояснити - ми порушуємо справу. І можливий вердикт - до десяти років позбавлення волі", - сказав Ситник

Він додав, що в антикорупційному бюро буде call-центр, де збиратимуть інформацію про чиновників.

"Наприклад, ви дзвоните і кажете: от суддя Іванов їздить на Bentley, має десять квартир. Якщо різниця між задекларованими доходами і витратами більше 50 тис. грн - то це вже склад злочину. Тобто суддю не потрібно ловити на хабарі, хоча і цим буде займатися окремий кримінальний відділ. Але витрати легше добути і перевірити. Розраховуємо на журналістів, які проводять розслідування", - пояснив Ситник.

Нагадаємо, 16 квітня президент України Петро Порошенко представив голову Національного антикорупційного бюро - Артема Ситника.  У нього будуть два заступники, що займатимуться правоохоронцями. Сфера відповідальності першого - детективи, оперативно-технічний відділ, другого - силовий блок.