Нацкомісія хоче розділити відповідальність за підвищення тарифів з київською владою, – Кучеренко

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, таємно ухвалила рішення про підвищення тарифів і тепер хоче розділити відповідальність за це з київською владою
Depo.Гроші
8 лютого 2016 16:06
ФОТО: depo.ua

Про це, як повідомляє "Ділова столиця", заявив заступник голови громадської ради при НКРЕКУ, голова "Спілки власників житла України" Олексій Кучеренко під час круглого столу на тему "Чого нам чекати від комунальних тарифів", організованого "ДС" спільно з громадською організацією "Публічний аудит" та громадською радою Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, передає depo.ua.

Кучеренко зазначив, що рішення про підвищення тарифів в столиці було ухвалене ще до проведення відповідного засідання НКРЕКУ.

"У мене є лист, який було передано мені офіційно, тобто я не вкрав його. Цей лист Нацкомісії (НКРЕКУ - ред.) Від 19 січня цього року на ім'я голови КМДА Віталія Володимировича Кличка. Про що пише комісія? Про те, що виявляється, 29 грудня 2015 року відбулося якесь там публічне і прозоре засідання комісії, на якому, виявляється, вони вже розглянули прогнозні тарифи на теплову енергію за заявкою "Київенерго" і, по суті справи, їх уже затвердили ", - розповів він.

При цьому Кучеренко уточнив, що про засідання, яке нібито було прозорим і відкритим, ніхто нічого не знав.

"Ми про нього нічого не знали. Ми не були готові до цього. З нами ніхто не радився, просто нам про це повідомили", - розповів він.

За словами Кучеренка, комісія, чекаючи негативу на свою адресу після ухвалення подібного рішення, вирішила списати все на КМДА.

"Комісія посилається на закони про житлово-комунальні послуги, місцеві міські адміністрації і місцеве самоврядування, стверджуючи, що нібито від столичної влади залежить істотний компонент тарифу", - відзначає експерт.

Водночас Кучеренко зазначає, що столичній владі запропонували взяти участь в обговоренні таких тарифів.

"Це вже плюс, це означає, що вони вже бояться відповідальності і хочуть розділити її з київською владою", - резюмував Кучеренко.

Експерт додав, що питання викликає процес формування тарифів.

Нагадаємо, що найближчим часом в столиці тарифи на послуги ЖКГ мають підвищити на 11-13%.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші