Тарифи на "комуналку" в Києві зростуть на 11-13%, – Яструбинський

Міська влада не впливає на процес формування тарифів, і найближчим часом в столиці тарифи на послуги ЖКГ зростуть на 11-13%

Про це, як повідомляє "Ділова столиця", заявив начальник Головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Яструбинський під час "круглого столу" на тему "Чого нам чекати від комунальних тарифів", організованого "ДС" спільно з громадською організацією "Громадський аудит" та громадською радою Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, передає depo.ua.

За словами Яструбинського, сьогодні Нацкомісія з регулювання в сфері енергетики та ЖКГ співпрацює з міською владою вкрай неефективно. Зокрема, вже найближчим часом тарифи на опалення в столиці піднімуться на 13%, а на воду - на 11%, причому рішення про підвищення було ухвалене без консультацій з КМДА.

Яструбинський зазначає, що питання встановлення тарифів викликає безліч питань.

"Це об'єктивна ситуація сьогодні. Якщо подивитися на два абсолютно однакових будинки, один з яких обладнаний лічильником тепла, то різниця в тарифах може доходити до 30-40%, а в деяких випадках - навіть до 50%. Хоча споживання у цих будинків абсолютно однакове ", - зазначив представник КМДА.

При цьому Яструбинський наголосив, що на сьогодні лічильники тепла стоять в 80% київських будинків і столична влада продовжує наполягати на тому, щоб такі прилади встановили у всіх будинках.

Нагадаємо, що Національна комісія регулювання електроенергетики переглянула тарифи для населення 39 підприємств водопровідно-каналізаційного господарства на централізоване водопостачання і водовідведення з 1 лютого. Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, також розглянула питання збільшення тарифу ПАТ "Київенерго" на теплову енергію для населення на 8,5%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна