UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

НАБУ прокоментувало обшуки у НКРЕКП

Детективи НАБУ здійснили обшуки в приміщеннях НКРЕКП в межах розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання службовими особами НКРЕКП своїм службовим становищем під час ухвалення так званої формули "Роттердам+"

Про це йдетьсяв публікацію на публікації НАБУ у Facebook, передає Depo.ua.

У НАБУ зазначили, що в детективи НАБУ стикаються з численними перешкодами, в тому числі і з боку НКРЕКП, яка приховує частину документів, що визначають окремі складові елементи прогнозованого розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію.

Крім того, у НАБУ зазначили, що з'являється інформація про висновки експертів, які ніби то не підтверджують збитки від формули "Роттердам+". Однак розмір збитків у межах кримінального провадження визначається виключно за результатами судово-економічної експертизи, яка може бути проведена тільки уповноваженими державними експертними установами. Отже НАБУ залучило для експертизи Інститут економіки та прогнозування НАН України.

"На підставі наукової роботи, отриманої від НАН, слідство змогло забезпечити повноту досудового розслідування і зважити наслідки введення в дію формули "Роттердам+" не лише з позиції інтересу окремих гравців, а і з точки зору співставлення балансу інтересів держави, генеруючих та вугледобувних компаній і споживачів електроенергії", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, 14 лютого НАБУ прийшли із обшуком в НКРЕКП

23 серпня 2018 року НКРЕКП ухвалила рішення про скасування формули формування оптової ціни електроенергії "Роттердам+".

Довідка: У березні 2016 року НКРЕКП під керівництвом Дмитра Вовка затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію - так звана формула "Роттердам +". Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалося за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

У квітні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу "Роттердам+".

В інтерв'ю газеті "Україна молода" директор Інституту економіки і прогнозування НАН України, академік Валерій Геєць заявив, що в минулому році НАБУ звернулося до інституту з пропозицією провести експертизу формули "Роттердам+".

Хоча інститут є науково-дослідним, а не експертними, дослідження провели.

Однак озвучена директором НАБУ Артемом Ситником інформація про нібито встановлену експертизою шкоду в 15 млрд грн не відповідає дійсності.

За словами академіка, експертиза формули "Роттердам+" показала, що вона має "право на життя" за певних умов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme