Справа "Роттердам+": НАБУ прийшло з обшуком у НКРЕКП

Сьогодні, 14 лютого, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) прийшли із обшуком в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

Про це повідомив голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Згідно з інформацією "Українських новин", інформацію про обшуки підтвердила також адвокат НКРЕКП Ірина Одинець.

"Прийшли детективи НАБУ у складі 11 осіб. Разом із якимось "спеціалістом". "Спеціаліст" не пред'явив документи. Слідчі дії відбуваються тільки в кабінетах декількох співробітників, які не є членами комісії. Робота комісії не заблокована. На мою думку, обшук це спроба виправдати роботу 50 детективів НАБУ, які безрезультатно розслідують справу "Роттердам+" вже два роки. Цікаво, що суддя винесла постанову про обшук 12 лютого. Саме цього дня в ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що дослідження інституту економіки та прогнозування НАН України не виявило негативного впливу від формули "Роттердам+". І заяви керівництва НАБУ, які посилалися на це дослідження, розповідаючи про міфічні збитки від формули, не відповідають дійсності", - розповіла вона.

Корольчук також пов'язує обшук у НКРЕКП із висновками інституту Валерія Гейця, посилаючись на які керівництво НАБУ виправдовувало необхідність продовження розслідування справи "Роттердам+".

"Сьогодні в НКРЕКП прийшли з обшуком детективи НАБУ. Попереджав про можливість такого сценарію ще в грудні минулого року. У пана Ситника провал з експертизами. Цього тижня з'ясувалося, що в економічних висновках інститут Гейця (Інститут економіки та прогнозування НАН України) немає жодного слова про збитки від формули "Роттердам+". Про це розповів сам академік Геєць. У минулому році НАБУ заплатило за це дослідження 180 тисяч гривень", - заявив він.

Корольчук також зазначив, що приводом для обшуку також може бути позов адвоката НКРЕКП про обмеження строків досудового розслідування справи "Роттердам+".

"А ще Ситник в розпачі від того, що суд за позовом адвоката НКРЕКП може обмежити строк досудового розслідування. І справу потрібно буде передавати до суду. А передавати - нічого. Я попереджав, що провал з експертизами в НАБУ абсолютно закономірно спробують компенсувати чимось гучних і скандальних. Щоб громадськість побачила, що результат "ось-ось" близько... Це єдиний шлях НАБУ, щоб отримати індульгенцію від міжнародних партнерів, виправдати своє існування і підключити справа "Роттердам+" до штучного дихання", - резюмував він.

Нагадаємо, 23 серпня 2018 року НКРЕКП ухвалила рішення про скасування формули формування оптової ціни електроенергії "Роттердам+".

Довідка: У березні 2016 року НКРЕКП під керівництвом Дмитра Вовка затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію - так звана формула "Роттердам +". Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалося за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

У квітні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу "Роттердам+".

В інтерв'ю газеті "Україна молода" директор Інституту економіки і прогнозування НАН України, академік Валерій Геєць заявив, що в минулому році НАБУ звернулося до інституту з пропозицією провести експертизу формули "Роттердам+".

Хоча інститут є науково-дослідним, а не експертними, дослідження провели.

Однак озвучена директором НАБУ Артемом Ситником інформація про нібито встановлену експертизою шкоду в 15 млрд грн не відповідає дійсності.

За словами академіка, експертиза формули "Роттердам+" показала, що вона має "право на життя" за певних умов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НАБУ