В Україні остаточно "поховали" формулу "Роттердам+"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення про скасування формули формування оптової ціни електроенергії "Роттердам+"

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні комісії, інформує Depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Зазначається, що це рішення вступить в силу з початком дії нового ринку електроенергії.

Крім того, такими, що втратили дію, визнали ще низку нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики - всього 24 постанов.

У Нацкомісії це рішення пояснили необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення своєчасної імплементації норм Закону України "Про ринок електричної енергії".

Нагадаємо, 20 серпня в НКРЕКП заявили, що реалізація рішення про скасування формули формування оптової ціни електроенергії "Роттердам +" займе деякий час.

Довідка: У березні 2016 року НКРЕКП під керівництвом Дмитра Вовка затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію - так звана формула "Роттердам +". Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалося за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

У квітні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу "Роттердам+".

Вовк, у свою чергу, заявляв, що формула "Роттердам+" є адекватною і прозорою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme