Міністр АПК: Українські яйця чисті і здорові

Пройшли успішні переговори стосовно поновлення імпорту українських яєць, який був припинений у січні цього року через підозру у зараженні української продукції сальмонелою, до Ізраїлю

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на нараді з питань обговорення стратегічних напрямів розвитку аграрного сектору економіки та проблемних питань розвитку регіонів, передає depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

За його словами, жодна з сторін не підтвердила цю підозру.

"Ні ізраїльська сторона, ні українська не підтвердили сальмонелу в українських яйцях. Українські яйця чисті і здорові. Тому ізраїльська сторона зацікавлена у відкритті ринку для нашої продукції", - сказав Павленко.

За його словами, українські підприємства вже готові відновити поставки яєць до Ізраїлю.

"Ми готові вже з наступного тижня розпочати поставки яєць. Зараз питання до ізраїльських санітарів і фітосанітарів, коли вони будуть готові відкрити ринок. Наразі триває робота відповідних служб з обох сторін", - пояснив міністр.

"Зважаючи на плідну співпрацю між нашими країнами, вважаю, що до кінця року ми зможемо укласти угоду про Зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем. Наше Міністерство максимально відкрите до співпраці і готове до переговорів з даного питання", - додав Павленко.

Нагадаємо, 6 грудня Міністерство сільського господарства Ізраїлю припинило поставку яєць українського виробництва у зв'язку з підозрами про наявність у продукції бактерії сальмонели. Експорт призупинено на час проведення необхідних досліджень.

Україна запропонувала Ізраїлю лабораторно перевіряти кожну партію яєць для зняття побоювань і обмежень після інциденту. Після перевірки було встановлено, що яйця не заражені сальмонелою

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook