Коломойський назвав націоналізацію "ПриватБанку" грабунком серед білого дня

Український бізнесмен, колишній співвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський розповів, що після націоналізації "ПриватБанку" не ризикує з'являтись в Україні

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".

"Поїхати сьогодні в Україну було б украй необдумано: мало що в голову прийде Нацбанку або "ПриватБанку". Вони подадуть в суд, наприклад, і скажуть, що я їм заборгував мільйон гривень, – і я приїхати зможу, а виїхати вже ні. Тисячі боржників – я чув, їм закривають виїзд. Ну і кому потрібні ці стреси?.. Тобто, це форма тактичної боротьби – закрити мене в Україні, щоб я там сидів. Там же складніше працювати: спочатку ти не виїдеш, а потім тебе почнуть викликати на допити. Я тут в Женеві як чесна людина ходжу на допити Генпрокуратури чи НАБУ – коли вони приїжджають, я співпрацюю зі слідством", – поскаржився Коломойський.

При цьому він підтвердив, що вважає націоналізацію "ПриватБанку" незаконною.

"Є багато різних причин, чому я вважаю її незаконною. Справа в тому, що ми до цього повернемося ще, коли суди поставлять свої крапки над "і". Щоб я не видавав свою позицію, не тиснув на суди. Але абсолютно незаконна, спровокована у тому числі з політичними підтекстами", – заявив колишній співвласник банку.

"По "ПриватБанку" слідство має встановити, чи був, по-перше, цей злочин, а по-друге, – учасників і повний склад злочину в діях різних учасників: яка їхня роль, якщо такі злочини відбулися. І в цьому розбирається слідство", – додав він.

Також Коломойський прокоментував звинувачення у тому, що "ПриватБанк" був фінансовою пірамідою.

"У "ПриватБанка" був збалансований кредитний портфель, забезпечений заставами за міжнародною звітністю. Застав лежало, наскільки я розбирався у всіх справах, на 250 мільярдів. У портфель мало входити мільярдів 130, 140 чи 115 – а він був забезпечений заставами на 250 мільярдів. Якісними заставами у вигляді майна, корпоративних прав, зобов'язань тощо. Тому все це було штучно зроблено. У когось кар'єрні міркування, у когось політичні дивіденди, у когось бажання поживитися і пограбувати когось. Чисто рейдерська схема для того, щоб заробити, – повірте фахівцеві в подібних питаннях", – заявив Коломойський.

"Він взагалі не потребував ніякої докапіталізації. Якщо в період війни, припустімо, загострення у 2014-му році, були проблеми з ліквідністю (як і у всієї банківської системи), то в 2016-му році "ПриватБанк", узявши 30 мільярдів фінансування за весь час, повернув ці ж 30 мільярдів і ще залишився винен 12 або 13 мільярдів, тому що тоді були грабіжницькі відсотки. … Тобто фактично це були відсотки, які з нього здирав Нацбанк за ось цю допомогу в період війни, яку "ПриватБанк", до речі, не розв'язував", – наголосив бізнесмен.

При цьому дії держави колишній голова Дніпропетровської ОДА назвав грабунком серед білого дня.

"У нас була наша власність, нас пограбували серед білого дня, забрали нашу власність – великий, найкращий процвітаючий банк. Причому його показники, те, як він почувається зараз, показують, що він був здоровий, нормальний. Ви ж розумієте, якщо організм смертельно хворий, скільки щеплень не роби або антибіотиків не коли, він все одно не виживе", – наголосив Коломойський.

Нагадаємо, в січні Нацбанк опублікував результати розслідування агентства Kroll щодо дій у "ПриватБанку". Зокрема, з'ясувалося, що його кошти виводилися шляхом купівлі активів і фінансування різних бізнеспроектів, пов'язаних з екс-власниками фінансової установи як на території України, так і за кордоном. Детективи підрахували, що перед націоналізацією "Приватбанк" був об'єктом махінацій на 5,5 млрд доларів. Пізніше заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що Генпрокуратура порушить кримінальне провадження. І, за її словами, регулятор вже передав матеріали дослідження в правоохоронні органи.

На початку лютого Апеляційний суд Києва викликав компанії Kroll Associates U.K.LLP і AlixPartners Services U.K. LLP на судове засідання за позовом Ігоря Коломойського, який спростовує звинувачення.

У грудні 2017 року англійський суд заарештував активи Коломойського і Боголюбова у справі "Приватбанку".

25 січня лондонський суд продовжив арешт всіх активів Коломойського і його партнера.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme