Коболєв божиться, що живе на "прозорі" виплати

Співробітники НАК "Нафтогазу" живуть на офіційно призначені наглядовою радою заробітні плати та інші законні виплати

Про це повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час брифінгу "Нафтогаз" - "Газпром": 10 років по тому" в Києві, передає Depo.ua.

"Проблема будь-яких премій, не лише в "Нафтогазі", а в будь-якій державній компанії полягає в тому, що більшість людей, які їх критикують, йдеться саме про людей, які чудово розуміють природу процесів тут (у "Нафтогазі" - ред.), вони просто звикли, що керівництво "Нафтогазу" отримує премії в іншому місці. Мій попередник є дуже небідною людиною, і я думаю, що він точно отримував премії в іншому місці", - зазначив він.

Коболєв пояснив, що нинішнє керівництво "Нафтогазу" обрало "інший шлях".

"Ми обрали для себе інший шлях. Ми заробляємо тільки зарплатню та інші законні, прозорі виплати "Нафтогазу". Стільки, скільки нам призначить той орган, якого акціонер уповноважив це робити. Це - дуже важливий момент. Тут немає жодної самодіяльності... Уряд, як акціонер, призначив наглядову раду, і дав їй повноваження це визначати", - пояснив він.

Водночас Коболєв не розповів, яку зарплату отримує сам.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, у 2018 році Коболєв заробив близько $1,8 млн.

За даними ЗМІ, зарплата Коболєва в місяць становить 1 млн 40 тис. грн плюс квартальні і річний бонус. Розмір річного бонусу дорівнює двом місячним зарплатам.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає зарплату Коболєва завищеною і впевнений, що при розгляді питання про продовження контракту з Коболєвим уряд має переглянути його винагороду.

Відомо, що контракт Коболєва з НАК "Нафтогаз" закінчується в березні 2019 року.

Довідка: 18 червня 2018 року стало відомо, що співробітників "Нафтогазу" преміювали за перемогу в Стокгольмському арбітражному суді в суперечці з "Газпромом".

У "Нафтогазі" відмовилися назвати прізвища співробітників, серед яких була розподілена премія.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав "Нафтогаз" переглянути високі премії правлінню компанії. Проте наглядова рада компанії відмовилася це робити.

ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премії керівництву компанії.

Уряд після скандалу з "Нафтогазом" заборонив бонуси менеджерам держкомпаній.

Згодом голова правління "Нафтогазу" України Андрій Коболєв розпорядився преміювати окремих працівників "дочки" "Нафтогаза" - оператора української газотранспортної системи - компанії "Укртрансгаз".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна