Зміни пенсійного законодавства торкнуться 700 тис. пенсіонерів

Зміни, внесені в законодавство про пенсійне забезпечення, торкнуться тільки 700 тис. осіб
Depo.Гроші
13 березня 2015 17:02
ФОТО: depo.ua
Зміни пенсійного законодавства торкнуться 700 тис. пенсіонерів
Зміни пенсійного законодавства торкнуться 700 тис. пенсіонерів

Про це заявив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, передає «Укрінформ».

«Якщо говорити про законодавчі зміни, то вони стосуватимуться в більшій мірі 700 тис. осіб. При тому, що у нас всього пенсіонерів, які отримують пенсію в Україні, майже 12,5 млн. Тобто більшість ці законодавчі зміни не стосуються. Вони продовжують отримувати свої пенсії, які їм призначені згідно із законодавством відповідно до плану і графіків», - сказав Зарудний.

За його словами, з 700 тис. осіб, яких торкнуться законодавчі новації, 650 тис. - Це звичайні пенсіонери, «а решта - близько 11 тисяч, які працюють і мають пенсію по спецзакону. 27 тисяч - люди, які мають право на пільгову пенсію».

Зарудний нагадав, що законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» з 1 квітня вводиться низка норм, які стосуватимуться спецпенсіонерів, які працюють на посадах, що дають право на спецпенсію, і які повинні вибирати між роботою і пенсією.

Крім того, пенсія працюючих пенсіонерів зменшиться на 15%.

Зміни до законодавства передбачають поетапне підвищення для жінок загального стажу роботи, необхідного для виходу на пенсію на пільгових умовах.

Як повідомляв depo.ua, зазначений закон прийнятий Верховною Радою 2 березня і підписаний президентом України Петром Порошенком 10 березня.