Після наради нардепи таки підвищили на п'ять років пенсійний вік

Верховна Рада проголосувала за внесення змін до пенсійного законодавства
Depo.Влада
2 березня 2015 20:20
ФОТО: depo.ua
Після наради нардепи таки підвищили на п
Після наради нардепи таки підвищили на п'ять років пенсійний вік

З п'ятої спроби за прийняття урядового законопроекту проголосували 238 депутатів, передає depo.ua.

Відповідно до закону в Україні відбудеться:

- поетапне підвищення на п'ять років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;

- поетапне підвищення на п'ять років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;

- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;

- пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати в розмірі 85 відсотків, але не менше, ніж 1423 грн. Ця норма діятиме до 1 січня 2016 року.

Пенсії військовим, інвалідам 1-3 групи, учасникам АТО, членам загиблих учасників бойових дій скорочуватися не будуть.

Особам у період роботи на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії не виплачуватимуться.

В ході обговорень в Раді уряд зобов'язався до 1 червня подати в Раду законопроект, який скасовує всі спеціальні пенсії і вводить єдине правило нарахування пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнятий, то з 1 червня спецпенсії будуть скасовані автоматично.

Нагадаємо, раніше Рада чотири рази не могла набрати необхідної кількості голосів для прийняття цього закону. Після чого спікер парламенту Володимир Гройсман оголосив перерву на 15 хвилин.