ГПУ взялася за втручання керівництва держави в діяльність суддів у справі "Приватбанку"

Генпрокуратура України почала досудове розслідування за фактом можливого втручання керівництва держави в діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва

ГПУ взялася за втручання керівництва дер…
PrivatBankinfo

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу суду.

Провадження відкрито за заявою суддів. Вони припустили, що вищі посадові особи держави під час засідання Ради національної безпеки та оборони України від 18 квітня, на якому розглядалося рішення Окружного адмінсуду Києва про незаконність націоналізації ПриватБанку, могли вчинити кримінальне правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 23 квітня судді колегії, яка винесла рішення у справі про націоналізацію ПриватБанку, звернулися до керівництва Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань із заявами про вчинення кримінального правопорушення. Судді відзначили, що керівництво держави, коментуючи їх рішення про визнання незаконною націоналізації ПриватБанку, зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, зазіханням на її незалежність і неупередженість.

Як відомо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконності націоналізації "Приватбанку"

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу

В свою чергу, постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україні Йоста Люнгман зробив заяву після рішення суду

22 квітня шостий апеляційний адміністративний суд відклав розгляд апеляційної скарги Національного банку України на рішення Окружного адміністративного суду Києва "ПриватБанку".

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme