ДРС: Вагомих причин, за яких не можна приймати зміни до Податкового кодексу, викладені в законопроекті №1210 – більше десяти

Державна регуляторна служба спрямувала до Уряду та Верховної Ради України застереження, де названі понад десять причин, за якими не можна приймати зміни до Податкового кодексу, викладені в законопроекті 1210

 

"Законопроект № 1210 не супроводжується аналізом регуляторного впливу або іншим аналітичним документом, який містив би розрахунки витрат і вигод суб'єктів господарювання та держави від запровадження зазначеного законопроекту. За зверненням підприємців в ДРС його попередньо проаналізували і прийшли до висновку, що він несе низку загроз для бізнесу ", - йдеться у відповідному повідомленні прес-служби.

Прийняття законопроекту може призвести до збільшення тіньового сегмента економіки, підвищення попиту на послуги конвертаційних центрів і посилення корупційного навантаження на бізнес – такого висновку дійшли в службі, проаналізувавши пропозиції, викладені в законопроекті.

Зокрема, ДРС критикує намір авторів законопроекту скасувати персональну відповідальність посадової чи службової особи контролюючого органу перед державою в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування за неправомірні рішення, дії або бездіяльність цієї посадової (службової) особи, адже така практика вже була в Україні і продемонструвала свою неефективність.

Також викликає занепокоєння намір в чотири рази підвищити штрафи для платників податків за порушення в сфері адміністрування податків і ввести нові санкції за інші порушення. На думку експертів, зазначені дії ускладнять взаємодію підприємств з контролюючими органами і збільшать корупційні ризики.

Крім того, в ДРС є зауваження щодо системи нарахування та погашення боргів, штрафів і пені, регуляції відносин між підприємцями та контролюючими органами, рентної плати і курсової різниці.

"Окремі положення законопроекту № 1210 можуть бути використані як механізм прихованої приватизації цілісних майнових комплексів державних підприємств, які не підлягають приватизації", - застерігають в ДРС.

Фахівці служби закликають до широкого громадського обговорення запропонованих змін із залученням представників бізнес-спільноти, профільних асоціацій та інших зацікавлених сторін, щоб уникнути ситуації, коли наміри стабілізувати ринкову середу матимуть геть протилежний ефект.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook