Через російське ембарго український експорт в Азію впав на 60-80%

Обсяг експорту української продукції до країн Середньої Азії та Кавказу у січні поточного року впав на 60-80% через транзитне ембарго, введене Росією щодо українських вантажів на початку січня поточного року
Depo.Гроші
25 лютого 2016 12:48
ФОТО: depo.ua

Як наголошується в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, про це сказала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська під час засідання Генеральної ради СОТ, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Введена заборона та обмеження щодо товарів українського походження, а також міжнародного транзиту - дискримінаційні і політично мотивовані. Вони ведуть до зменшення експорту в країни Середньої Азії та Кавказу. Падіння експорту української продукції в ці країни становить 60-80% у січні 2016 року в порівнянні з таким же періодом минулого року", - цитує Микольську прес-служба Мінекономрозвитку.

Торговий представник України у своєму виступі звернула увагу російської сторони на невідповідність прийнятих Росією заходів принципам і угодами СОТ. "Ми закликали відновити недискримінаційний підхід (у відносинах – ред.) і попередили, що будемо продовжувати системно піднімати питання, в тому числі на найближчому засіданні Комітету сільського господарства і Ради з торгівлі товарами СОТ", - сказала Микольська.

Раніше претензії України щодо російського транзитного ембарго підтримали Канада, США, ЄС і Туреччина.

Нагадаємо, Росія ввела заборону на транзит українських вантажів з 4 січня поточного року в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набуття чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Угода про ЗВТ набула чинності 1 січня 2016 року. Заборона транзиту була введена після повного ембарго на експорт продовольства з України в Росію.

Проїзд залізничного та автомобільного транспорту через українсько-російський кордон був повністю заблокований. У зв'язку з цим Україні довелося використовувати обхідні маршрути - через Білорусь і Середню Азію, а також організовувати спеціальні конвої для вантажного транспорту, що йде по російській території транзитом в Казахстан та інші країни Азії.

Крім того, в лютому Україна і Росія обмінялися заборонами на транзит вантажівок територією обох країн, проте з 00:00 25 лютого транзит вантажівок був відновлений.

Зазначимо, як повідомляла раніше глава НБУ Валерія Гонтарева, український бюджет цього року прогнозовано втратить 1,1 млрд дол. через російське ембарго на українські товари та транзит їх до країн Азії. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.