Журналістів та священнослужителів можуть провакцинувати від коронавірусу раніше, ніж заплановано, – Шмигаль

У рамках вакцинації проти коронавірусу в Україні можуть підняти у пріоритеті низку категорій населення  

Редактор стрічки новин
Журналістів та священнослужителів можуть…
Фото: Чернівецька ОДА

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-конференції, передає Depo.ua.

Зокрема, за його словами, ідеться про журналістів та священнослужителів.

"Чи будуть вноситися зміни у етапність вакцинації? Можливо, бо є різні пропозиції. Наш розподіл за етапами відповідає загальноєвропейському. Але є ідеї підняти у етапах пріоритетності, можливо журналістів, також була на зустрічі із Всеукраїнської радою церков і релігійних організацій ідея підняти вище і етапності священнослужителів, бо вони мають  високу контактність з людьми і можуть бути супер-розповсюджувачами, а також вони є під великим ризиком", - сказав Шмигаль.

Він також пояснив, що етапи вакцинації будуть по суті "накладатися" одне на одного на місцях і не прив'язані до якихось конкретних дат. Прем'єр вважає, що викидати залишки вакцин неприпустимо, тому на місцях залишками препарату будуть вакцинуватися люди, хто має щепитися на наступних етапах кампанії імунізації. 

"У нас є перший етап вакцинації, другий, третій, четвертий. У нас ці етапи накладаються один на одного – не завершивши перший етап, ми увійдемо у другий, куди входять медики, окрім тих, що борються з ковідом, військові, крім тих, хто у зоні ООС. Такі "накладки" будуть відбуватися завдяки можливості управляти цим процесом через електронний реєстр. Коли ми бачимо, що приїхала мобільна бригада та провакцинувала всіх з першої хвилі, але є черга у електронному реєстрі на другий етап вакцинації у цій точці. Їх будуть запрошувати через "Дію" та інші електронні комунікації, і люди зможуть вакцинуватися", – пояснив Шмигаль.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Також повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів

План вакцинації: як українців щепитимуть від коронавірусу

Як відомо, в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу 24 лютого. Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.  Вакцинація проти коронавірусу в Україні відбуватиметься у п'ять етапів, протягом яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення.

Перший етап вакцинації охопить 370 тис. громадян – в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Це, зокрема:

- працівники мобільних бригад вакцинації;
- медпрацівники, лікарі та середній медичний персонал, які працюють з COVID-пацієнтами;
- працівники лабораторій, де досліджуються аналізи на COVID-19;
- працівники екстреної медичної допомоги;
- персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;
- військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об’єднаних сил. 

Національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

План вакцинації проти коронавірусу

Читайте також: Вакцина від коронавірусу Covishield: Інструкція українською

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme