МОЗ дозволило щеплювати громадських діячів залишками COVID-вакцин

Міністерство охорони здоров'я вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів
 

Журналіст стрічки новин
МОЗ дозволило щеплювати громадських діяч…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Центр громадського здоров'я.

"1 березня 2021 року міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав наказ № 369 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби", – йдеться у повідомленні.

Аби зменшити ризик недовикористання вакцини з уже відкритих флаконів, рекомендовано вакцинувати громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот тощо у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

– зафіксовано відмову від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;

– виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;

– кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакона) всіх відкритих флаконів з вакциною.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Однак медики вакцинуються неохоче. Зокрема, у Чернігові із 300 лікарів вакцинуватися CoviShield погодилися менш як сто. У Києві лише 30-50% медпрацівників погодилися зробити щеплення. 

1 березня від коронавірусу вакцинувався міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Також планується якнайшвидша вакцинація президента Володимира Зеленського.

Що відомо про вакцину CoviShield, якою щеплять українців

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme