Жуки в крупі: Що робити, коли харчі атакували комахи

Жуки в крупі можуть з'явитися у будь-якій оселі. І це зовсім не ознака неохайності чи занедбаності кухні

Журналіст стрічки новин
Жуки в крупі: Що робити, коли харчі атак…

Фото: ru.depositphotos

Позбутися паразитів – півсправи. Важливо також вжити заходів, аби вони не з'явилися знову. Що саме потрібно зробити, розповідаємо у нашій статті.

Чому у крупі заводяться жуки

Можна постійно прибирати в кухонних шафах та не тримати довго залишки сипучих продуктів у відкритих пакетах, але це не рятує від комах. Їх можна принести разом з їжею з магазину. На жаль, так буває дуже часто. Все тому, що не всі магазини дотримуються правил зберігання продуктів.Нерідко заражені продукти надходять вже зі складу виробника. Часто комахи живуть і у продуктах на східних базарах.

Які комахи живуть в крупах

Найчастіше у будинках заводиться кілька видів комах, які харчуються крупами, борошняними виробами, сухофруктами, горіхами або спеціями.

Хлібний точильник – ці коричневі жучки мешкають у хлібопекарнях та на хлібозаводах. Саме звідти вони потрапляють до зернових культур, які можна купити в магазині та принести додому. Також ці комахи харчуються чаєм, сушеними рослинами, сухим папером (книги) й навіть кормом для тварин.

Хлібний точильник

Фото: agrarii-razom.com.ua

Рудий борошноїд – це рудо-бурі жучки, які дуже люблять борошно, зерно чи крупи. Вони живуть і розмножуються тільки за високої вологості, однак добре просушене зерно і борошно не псують. Через маленькі розміри личинок, побачити їх у крупі складно. Але якщо у квартирі гарна вентиляція, то борошноїд довго не житиме.

Рудий борошноїд

Фото: ukragrolab

Борошняний хрущак – ця маленька червоно-коричнева комаха любить селитися в різних видах борошна, манної та пшоняної крупи, вівсянки. Рідше заселяє запаси рису, гречки та сухофруктів. Жуки швидко розмножуються як у крупі, так і в кухонних меблях, посуді.

Борошняний хрущак

Фото: superagronom

Харчова міль – найпоширеніший паразит на кухні. Вона схожа на звичайну міль, однак дещо темніша. Розмножується комаха дуже швидко, а саме її личинки й поїдають крупи. Кухонна міль дуже живуча, а ще її важко виявити та знищити.

харчова міль

Фото: medfond

Довгоносики – невеликі комахи темно-коричневого кольору з витягнутим хоботком. За хороших умов дають потомство 5-6 разів на рік. Найчастіше паразитують у гречці, рисі, борошні, макаронних виробах та бобових.

Довгоносики

Фото: superagronom

Як позбутися жуків у крупах

Якщо вже так сталося, що комахи завелися у крупі, тягнути з їхнім знищенням не варто. І хоч це зробити нелегко, але цілком реально.

  • Найдієвіший і найшвидший спосіб позбутися жуків у гречці, рисі, інших крупах чи борошні – це викинути запаси, де були виявлені паразити. Однак, якщо є необхідність все ж врятувати крупу, то потрібно пам'ятати, що, знищивши жуків, там можуть залишитися личинки і їхні продукти життєдіяльності – екскременти, частинки панцира та мертвих комах. А сама крупа вже неабияк зіпсована.

  • Якщо все ж вирішили рятувати запаси, можна провести термічну обробку – прожарити крупу в духовці протягом 20 хвилин за температури 55-70 градусів. Також можна потримати кілька годин крупу у морозильній камері або взимку на балконі (при температурі нижче 15 градусів). Жуки та личинки загинуть. Борошно потрібно буде просіяти, а великі зернові – залити водою, щоб комахи спливли. Але не забуваємо, що продукти життєдіяльності комах при цьому нікуди не подінуться.

гречка

  • Після того, як будуть знищені комахи в крупах або утилізовані самі крупи, обов'язково потрібно прибрати у кухонних шафах. Промийте дезінфекційним засобом усі полиці, петлі дверей, отвори під втулки. Після цього протріть розчином оцту.

  • Варто також ретельно промити банки, в яких зберігалися запаси зернових, попередньо прокип'ятивши або проморозивши їх. Після – сполоснути оцтовим розчином та висушити.

  • Щоб знищити тих комах, які могли розбігтися під час збирання, можна скористатися отрутою. Змішати в рівних частинах перетерту крупу або борошно, цукрову пудру та борну кислоту. Покласти суміш у кути шафок.

Як вберегти крупи від паразитів

Щоб запобігти повторній появі комах, потрібно дотримуватись кількох правил.

  1. Зберігайте крупи та борошно у щільно закритих скляних, металевих або важких пластикових банках/контейнерах. Це дозволить запобігти не тільки потраплянню комах у тару, але і втечі та їхньому поширенню.

  2. Після покупки крупи просмажте або промозьте її, навіть якщо немає видимих комах. Так загинуть їхні личинки. Борошно потрібно просіяти.

  3. Жучки бояться різких запахів, тому покладіть у крупу і борошно лавровий лист, гвоздику, зубчик часнику, цедру лимона, стручок перцю чилі тощо. Також їх можна покласти у шафі, де зберігаються крупи.

  4. Періодично потрібно проводити прибирання у кухонних шафах й перевіряти, чи не поселився там раптом хтось.

Як правильно обирати крупи

крупи в магазині

На жаль, у магазині за зовнішніми ознаками важко розпізнати товар, заражений шкідниками. Щоб не принести жуків разом з крупами додому, важливо завжди дивитися на дату виготовлення та обирати найсвіжішу продукцію.

Перед покупкою не завадить ретельно оглянути упаковку на предмет отворів і відмовитися від продуктів у недостатньо щільно закритих пакетах, якою привабливою не здавалася б їхня ціна. Повинен насторожити пил і, особливо, сторонні предмети, які можна побачити, якщо продукт розміщений в прозорій упаковці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme