Захоплення Face App: Як мода на старіння допоможе Путіну

В Інтернеті набирає популярність застосунок Face App - користувачі масово завантажують свої світлини, аби побачити, якими будуть у старості

Журналіст відділу "Життя"
Захоплення Face App: Як мода на старіння…

FaceApp - це, головним чином, набір фільтрів, який дозволяє побачити себе іншим. Завантажив світлину, і вуаля: програма показала твій образ з сірими очима, білим довгим волоссям чи, навпаки, рудим каре. 

Втім, цього разу на гребні популярності опинилася відносно нова можливість побачити себе в старості. Користувачі активно завантажують знімки та діляться результатом роботи застосунку у Facebook. 

В мережі активно "старять" не лише себе, а й відомих політиків. 

Деякі ж нарікають, що такі забавки не зовсім етичні. Хоча іронія, як водиться, красномовніша за моралізаторство. 

І це далеко не єдиний дискусійний момент щодо Face App. Наприклад, деякі релігійні лідери вже висловилися, що продукт гріховний, адже "змінює Боже створіння", а про те, що буде через десятки років людина знати не може. 

Але є і більш світські аргументи. Частина користувачів нарікають, що Face App - продукт російської компанії Wireless Lab, офіс якої знаходиться у Санкт-Петербурзі. А запускаючи застосунок, користувачі добровільно надають йому доступ до даних на смартфоні. Тож практично своїми руками можуть поповнювати, наприклад, базу ФСБ. 

Застосунок відкрито заявляє, що збиратиме і використовуватиме інформацію про користувачів. 

"Ми використовуємо сторонні аналітичні інструменти, які допомагають нам вимірювати трафік і тенденції використання Сервісу. Ці інструменти збирають інформацію, надіслану вашим пристроєм або нашою Службою, включаючи веб-сторінки, які ви відвідуєте, доповнення та іншу інформацію, яка допомагає нам у вдосконаленні Послуги. Ми збираємо та використовуємо цю аналітичну інформацію з аналітичною інформацією інших користувачів, щоб її не можна було розумно використати для ідентифікації конкретного окремого користувача", - попереджають розробники

Додають, що можуть поділитися певною інформацією зі сторонніми партнерами реклами.

"Ця інформація дозволить стороннім рекламним мережам, серед іншого, показувати цільові об’яви, які, на їхню думку, будуть найбільш цікавими для вас", - йдеться в умовах. 

Зазначимо, що ці особливості не унікальні, так працюють більшість подібних застосунків. Наприклад, Facebook-тести аля "Який ви собака" теж мають на меті отримати легальний доступ до персональних даних. 

Небезпека ж Face App, перш за все, у її шаленій популярності. Хоча і те, що програма працює зі світлинами та прогнозує зовнішність людини на десятиріччя вперед, насторожує. Звісно, не факт, що гігантськими базами даних зацікавляться спецслужби, але настільки прокачаний нейроінтелект сам по собі - надзвичайно потужний існтрумент. 

І навіть якщо ви не збираєтеся бути публічною особою, йти воювати, займатися активізмом чи працювати на українські спецслужби, певний ризик користування програмами на кшталт Face App існує. 

Згадати хоча б скандал із Cambridge Analytica, який обійдеться Facebook у $5 млрд штрафу, і це не враховуючи гігантські репутаційні збитки і судові витрати. Нагадаємо, компанія збирала персональні дані користувачів, на основі чого створювала адресну політичну рекламу. На думку експертів, саме індивідуально орієнтована реклама допомогла Дональду Трампу стати президентом США. Адже інформації, підібраній із врахуванням освіти, інтересів, улюблених місць користувача інколи спиратися не просто. 

І тут російське походження FaceApp справді важливо врахувати. Бо ж у формуванні громадської думки в Україні Кремль зацікавлений, як ніхто.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme