UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Флешмоб FaceApp: чим небезпечний мобільний додаток з російським "корінням"

У мережі набирає популярності флешмоб із зістарюванням облич за допомогою розробленого росіянами мобільного додатку FaceApp, який може виявитися небезпечним

Як повідомляє Wikipedia, FaceApp - це мобільний додаток для iOS і Android, розроблений російською компанією Wireless Lab, що використовує нейронні мережеві технології для автоматичного генерування високореалістичних перетворень облич на фотографіях, передає Depo.ua.

За словами фахівчині з PR та стратегічних комунікацій Ярини Ключковської, за розробкою популярного додатку стоїть компанія із Санкт-Петербурга, її СЕО — Ярослав Гончаров, "випускник" "Яндекса", пише Na chasi.

"Остання компанія доволі часто фігурує у новинах з РФ як потенційний предмет інтересу з боку російської влади та ймовірний об’єкт переходу під контроль умовної "групи Сбєрбанку Росії". У 2013-2014 роках представників "Яндекса" звинувачували у фільтруванні новин, які видавав російський пошуковик стосовно подій в Україні. У 2015-2016 роках критика поширилася також і на фільтрування "незручних" тем та новин стосовно подій у самій РФ", - повідомляє видання.

Ярина Ключковська дослідила складові політики приватності FaceApp і знайшла там цікаві нюанси використання.

Про доступ до ваших даних та дій з боку сторонніх сервісів: "Ми використовуємо сторонні аналітичні інструменти, які допомагають нам вимірювати трафік і тенденції використання Сервісу. Ці інструменти збирають інформацію, надіслану вашим пристроєм або нашою Службою, включаючи веб-сторінки, які ви відвідуєте, доповнення та іншу інформацію, яка допомагає нам у вдосконаленні Послуги. Ми збираємо та використовуємо цю аналітичну інформацію з аналітичною інформацією інших користувачів, щоб її не можна було розумно використати для ідентифікації конкретного окремого користувача".

Про те, кому можуть надавати ваші дані без вашого відома: "Ми можемо ділитися вмістом користувача та вашою інформацією (включаючи, але не обмежуючись цим, інформацію з файлів cookie, файлів журналів, ідентифікаторів пристроїв, даних про місцезнаходження та даних про використання) з компаніями, які юридично є частиною тієї ж групи компаній, до складу яких входить FaceApp, або стають частиною цієї групи ("Афілійовані особи")… Нашим Постачальникам послуг буде надано доступ до Вашої інформації, як це є достатньою мірою необхідною для надання Сервісу відповідно до умов конфіденційності. Ми також можемо поділитися певною інформацією, такою як дані файлів cookie, із сторонніми партнерами реклами. Ця інформація дозволить стороннім рекламним мережам, серед іншого, показувати цільові об’яви, які, на їхню думку, будуть найбільш цікавими для вас".

Зазначається, що інформація, отримана російськими "фабриками тролів", їхніми кураторами та компаніями, що співпрацюють з ними в Україні, можуть активно використовувати в якості інструментів для таргетування "потрібної" реклами, статей та фейкових новин на вразливі групи аудиторії. Адже лише дуже наївні українці можуть вважати, що "російської карти" не буде в 2019-му ні на президентських, ні на парламентських виборах. Також викрадені чи тимчасово отримані дані можуть бути використані для створення фейкових профілів та поширення пропагади від імені таких користувачів. Крадіжка платіжних даних чи пов’язаної з ними інформації відкриватиме додаткові можливості для подальших атак (на кшталт NotPetya чи аналогічних, які відбувалися минулі декілька років проти українських банків, компаній та установ).

Довідка. "Гаряча" трансформація була раніше доступна в FaceApp, але після критики і звинувачень у "расизмі", що вона висвітлила колір шкіри чорних людей і зробила їх більш європейськими, коротко перейменована "іскра", а потім видалена.

У відповідь на цю суперечку, Ярослав Гончаров, засновник і виконавчий директор компанії Wireless Lab, сказав: "Ми глибоко шкодуємо через цю безперечно серйозну проблему. Він додав, що розробляється "повна фіксація".

У серпні 2017 року FaceApp знову зіткнувся з критикою, коли в ньому фігурували "фільтри етнічності", що позначали "Білих", "Чорних", "Азіатів і "Індійців". Ярослав Гончаров негайно видалив фільтри з програми.

Трансформації гендерних змін FaceApp викликали особливий інтерес у ЛГБТ та трансгендерних громад через їхню здатність реально моделювати зовнішній вигляд людини як протилежної статі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme