Як заощадити гроші на їжі: Цікаві підказки і способи економії

Іноді здається, що їжа – це не головна стаття витрат сімейного бюджету, аж до того моменту, поки ви не починаєте все рахувати. І от коли з'ясовується, що на харчування йде найбільше грошей, потрібно починати діяти 

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Як заощадити гроші на їжі: Цікаві підказ…

Я, журналіст сайту Depo.ua, продовжую ділитися підказками щодо економії, примноження сімейного бюджету та заощадження на буденних витратах. У першій статті з цього циклу я розповідала про те, з чого і як почати ведення сімейного бюджету. Тепер я поділюся своїм досвідом щодо економії на харчуванні та інших покупках.

Трохи про себе: я звичайна мама, яка працює. Наша родина має середні статки і останнім часом питання, куди йдуть гроші, стало дуже гостро. Тому я та мій чоловік вирішили відслідкувати цей момент. П'ятирічний син Нікіта ще поки далекий від таких складних слів як бюджет, дохід та заощадження, проте охоче допомагає нам витрачати гроші. У своєму блозі я планую поділитися власним досвідом ведення родинного бюджету, розповісти, як можна відпочивати у Європі усією родиною за невеликі гроші, як планувати витрати, як заощаджувати на найбільших статтях витрат. Також дізнаємося, які переваги у сортуванні сміття і як це може позначитися  на бюджеті родини, поговоримо про плюси та мінуси приватної та державної медицини та ще про безліч цікавих тем.

Привіт, це я з сином :)

Мама і син

Чи можна заощадити на їжі та харчуватися при цьому корисно і смачно

Одразу скажу, що мій блог не про виживання на 100 грн і не про те, як купувати менше їжі, аби схуднути й заощадити на новенький Бентлі. Середньостатистична родина, яка любить поїсти – це про нас. А я ділюся практичними порадами, які можуть допомогти кожному, хто планує свій бюджет.

Також скажу про те, що я обрала для себе шлях правильного харчування та сповідую здоровий спосіб життя, а він не з дешевих. Тому я вже трохи звикла, що їжа – це найбільша стаття витрат нашої сім’ї.

А тепер одразу до підказок: складаю список необхідних продуктів і раз на тиждень вирушаю у великий супермаркет з відносно прийнятними цінами. Методом порівняння цін, обирайте той супермаркет, де є вигідні пропозиції та акції. До речі, наразі у багатьох маркетів є пропозиції з безкоштовною доставкою, що дуже вигідно.

Звісно, буває так, що чогось в супермаркеті нема і потрібно докуповувати на ринку чи у магазині поруч, але я намагаюся такі витрати мінімізувати. Звісно, хліб доводиться купувати двічі-тричі на тиждень, проте можуть виручити тости. Головне ж для мене – аби у складі  виробу була відсутня пальмова олія та цукор. Таке буває рідко, тому я особливо і не мрію про корисний хліб, а заміняю його хлібцями з гарними складовими.

Інколи відвідую щотижневий ярмарок, на якому гарні ціни на овочі та фрукти.

М’ясо купуємо на базарі у перевіреної часом людини, як і сир.

Снеки, цукрове сміття, солодкі газовані напої віднімають значну частину бюджету, тому у нас замість цього сухофрукти, горіхи та сік для дитини.

Гурт: плюси й мінуси

овочі

Завдяки досвіду вдалося з’ясувати, що можна купувати гуртом, а що краще невеликими порціями. Дуже люблю акції, за якими, наприклад, молоко найвищої жирності, об’ємом 1 л можна купити на 8 грн дешевше, ніж зазвичай. Такі акції я ловлю завдяки додатку у смартфоні та моніторингу щотижневих газет про знижки. Повірте, це займає мало часу, а користь величезна.

Маленькі упаковки дитячого соку без цукру по акції – також дуже класна тема, купуєш одразу багато і на півтора місяця забуваєш про цю статтю. Звісно, літрові пакунки соку виявляються значно дешевшими, проте такий обсяг дитина не встигає випити за 2 дні, а потім починається псування продукту.

Що ж до вина та пива, зловивши класні знижки, можна закупити алкоголь на декілька місяців наперед і не мати більше клопоту, коли захочеться щось відсвяткувати чи продегустувати улюблений напій.

Кетчуп, борошно, цукор, спагеті і все те, що має гарний термін придатності, краще купувати із запасом.

А ось крупи я не раджу купувати із запасом, так само як і горіхи, бо часто у них заводяться домашні улюбленці, типу молі. Якось по акції купила кілограм мигдалю і була дуже рада, але коли через місяць заглянула у пакет, виявила неприємний подарунок – купу молі та її дитинчат. Тепер купую такі речі дозовано.

М'ясо полюбляю свіже, проте у морозилці є невеликий запас. Овочі та фрукти заморожую самостійно влітку, виходить дешево і якісно, на відміну від продукції багатьох компаній, які продають лід, а не овочі.

Мене трошки втомлюють гуртові закупки на тиждень-півтора, адже чимало часу я проводжу не тільки за моніторингом та порівнянням цін, а й за прочитанням змісту продукту. Я дбаю про своє здоров’я та про дитину, яку годую цими продуктами. Наразі складно, наприклад, знайти хоч якийсь продукт без пальмової олії чи доданого цукру. Я не про солодкі продукти, а про ковбасу чи сир, до яких наш український виробник вже навчився додавати цю олію. Проте поки що нам вдається обирати якісні продукти, хоч витрачаємо на це час і більше грошей.

Підказка. Завжди беріть чек і навіть, якщо впевнені, що все правильно, перевіряйте, що там написано. З власних таких проколів у мене і 4 кілограми свинини, яку я не просто взагалі не їм, а і не купувала, як ви могли здогадатися. Тут і 44 чіабати, хоча брала дві, і ще багато подібних "див", які можуть трапитися у супермаркеті.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme