Як розкрутити сторінку в Instagram та Telegram з нуля: Поради, що допоможуть наростити аудиторію

Для сучасної людини соцмережі – не лише засіб спілкуватися, а й можливість отримати безліч інформації, від рецептів до матеріалів для професійного розвитку

Журналіст стрічки новин
Як розкрутити сторінку в Instagram та Te…

Створити власну сторінку в соцмережах – неважко, особливо, якщо це звичайний акаунт, однак тим, хто хоче займатися бізнесом, наприклад в Instagram чи Telegram, потрібно озброїтися певними знаннями. Depo.ua зібрав актуальну інформацію, як просувати сторінку в Instagram чи Telegram, набрати перших підписників і чи потрібно вкладати в це гроші. До речі, раніше ми розповідали, як стати впливовим блогером і скільки можна заробляти.

Як розкрутити сторінку в Instagram

Існує безліч хитрощів, які допоможуть полегшити просування сторінок в соціальних мережах. Гадаємо, що зупинятися на тому, що контент повинен бути якісним, не потрібно, адже це має бути головним правилом.

Просування сторінки в Інстаграм

Однак, на жаль, просто гарних знімків із мальовничими сюжетами та ідеальними стравами недостатньо. Доведеться пройти непростий шлях, а наведені нижче поради у ньому допоможуть. 

Оберіть вдалий час

Викладати контент, коли заманеться – величезна помилка. Успіх блогерства – у заздалегідь підготовлених фото та підписах до них, які публікуються лише у потрібний момент. Зокрема, потрібно визначитись, коли люди є найактивнішими. Як правило, це вранці, коли більшість прямує на роботу, вдень – під час обідньої перерви, а також увечері, коли багато хто проводить вільний час у соцмережах.

Не потрібно боятися експериментувати, адже кожна аудиторія взаємодіє по-різному: в одних блогерів найкраще набирають вподобання публікації з великим часовим інтервалом – 1-2 записи на день, а в інших, як показує практика, більше залучення дає контент, який розміщується кожні дві години. 

Не забувайте про хештеги

Хештеги – це основне джерело трафіку, адже саме з них більшість користувачів знаходять пости. Можна використовувати як тематичні хештеги, так і популярні. Під час введення потрібного хештегу в пошуку, відкривається одразу дев'ять найпопулярніших записів, які мають найбільше вподобань, а місце в топі — це увага величезної аудиторії та тисячі лайків. Щоб потрапити туди, потрібно набрати максимальну кількість вподобайок за короткий проміжок часу. Найлегше це зробити за слабкими хештегами, там менша конкуренція.

Хештег

Також можна лайкати та підписуватись на користувачів, які ставлять хештеги, відповідні тематиці вашого профілю. Це можуть бути #рецепти, #тварини, #діти та інші. Є шанс, що користувачі побачать вподобайки, перейдуть на вашу сторінку та зацікавляться її змістом.

Не зайвим буде придумати й власний хештег. Це допоможе підвищити впізнаваність вашого профілю. Наприклад, якщо ви хочете продавати одяг, можна придумати хештег з вашим прізвищем (#Івановаодяг і т.д.). Такі теги важливо розміщувати не лише в описі посту, а й у першому коментарі під ним.

Шукайте однодумців

Ще один ефективний спосіб розширити коло підписників – це підписатися на тих, у кого з вами схожі інтереси. Це не лише можливість отримати взаємну підписку, а й знайти підписників серед фоловерів своїх конкурентів. До речі, займатися фоловінгом можна не самостійно, а використовуючи спеціальні програми, наприклад, Instaplus.

Підтримуйте зворотний зв'язок з підписниками

Аудиторія повинна бачити ваш до неї інтерес, адже всі люблять увагу. Тому не зайвим буде створити опитування, або ж налагоджувати комунікацію з підписниками у коментарях. Важливо також мотивувати аудиторію лайкнути пост, просити написати у коментарі, чи погоджуються фоловери з вашою думкою й написати своє бачення.

Коментуйте чужі пости

Важливо також коментувати чужі дописи, особливо, якщо вони тематично схожі із публікаціями у вашому профілі. Найкраще – обирати акаунти, де кількість фоловерів понад 100 тисяч, щоб коментарі побачили якомога більше людей. Однак коментарі повинні бути змістовними: смайлики та прості слова на кшталт "Круто", "Клас" та інше не принесуть належного результату.

соціальна мережа інстаграм

Доречно відповідати на коментарі користувачів (давати поради й т.д.) – це допоможе не лише зацікавити аудиторію, а й допомогти людям. Однак не варто намагатися продати послуги: рекламний пост видно одразу, тому згадка вашої компанії чи інтернет-магазину може викликати сумнів у відвертості коментаря.

Не шкодуйте грошей на платні послуги

Якщо часу на розкрутку сторінки в Instagram обмаль, а результат потрібен дієвий та швидкий, замовте таргетингову рекламу. 

"Таргетована реклама допомагає вирішити низку проблем. Залежно від мети, яку ви поставили, є різні способи її досягнення. Якщо необхідно залучити нових підписників, можна запустити рекламу на цільову аудиторію з метою "залученість" – у такому разі реклама буде показуватися тим, хто з найбільшою ймовірністю відреагує на неї: залишить коментар, поділиться нею, поставить вподобайку, або перегляне, якщо це відео, чи підпишеться. Зі збільшенням кількості підписників органічне охоплення також стрімко зростатиме, і в майбутньому від платної реклами можна буде відмовитися зовсім", – розповів фахівець з реклами у digital в одному з провідних рекламних агентств України Олексій Шайтор.

Він також наголошує, що новачкам, які не розбираються в налаштуваннях з таргетингу, краще звернутися до фахівця: "В іншому випадку ви просто витратите дарма рекламний бюджет і не отримаєте бажаного результату, або він буде надто дорогим".

Читайте також: Хто такі інфоцигани і як вони наживаються на нас: Корисна інформація для тих, хто хоче зберегти свої гроші

Як розвинути Telegram-канал

Telegram

Сьогодні Telegram – один з найпопулярніших платформ, де люди можуть не тільки спілкуватися, а й швидко отримувати та розповсюджувати новини. Для багатьох Telegram – це спосіб гарного заробітку завдяки рекламі, що відкриває перспективи для бізнесу. Рекламні пости приходять у ту ж стрічку, що й звичайні повідомлення. Користувачеві надходить сигнал про нове повідомлення, тому підвищується ймовірність, що рекламний пост побачать. 

Що дає розкрутка Telegram-каналу

Є кілька причин вкладати час і сили у просування каналу, а не лише у контент.

  • залучення нових читачів – навіть якщо не ставити заробіток за основну мету, аудиторію потрібно нарощувати хоча б тому, щоб пости хтось читав, адже без цього мотивація їх писати може швидко зникнути. Якщо контент ще й цікавий, то люди рекомендуватимуть канал, і кількість підписників ростиме органічно;

  • можливість більше заробляти на продажі реклами – коли аудиторія каналу понад тисяча-дві, він стає привабливим для рекламодавців. А чим більше підписників у каналі, тим дорожче реклама;

  • можливість просувати свій бізнес – якщо кількість підписників постійно росте, то це гарний шанс просувати свої послуги та товари. Нерідко у тематичних каналах продають спортивне харчування, одяг, послуги психолога, тренера.

Що потрібно знати, перед тим, як розкрутити свою групу в телеграмі

розкручування телеграм

Залучити відвідувачів у канал — лише півсправи. Аудиторія ростиме в тому випадку, якщо ви зможете утримати фоловерів і перетворити їх на постійних читачів. Тому перед початком просування каналу потрібно підготуватися.

По-перше, важливо сформулювати свою фішку. Це має бути щось відмінне від того контенту, який публікують інші канали. Читач повинен розуміти, чому йому цікаво читати ваші матеріали. Це можуть бути як експертні думки, так і інсайдерська інформація, відео з місць подій, гумор чи поради для певної категорії людей (мам, тих, хто бажає схуднути, краще освоїти психологію і т.д.).

По-друге, важливо знати систему, як підписники підсідають на контент у Telegram. Спочатку вони переглядають кілька минулих постів, якщо сподобалося – підписуються. Потім стежать кілька днів: якщо є нові цікаві пости, продовжують читати канал. Тому на старті важливо мати кілька опублікованих постів та контент-план для наступних публікацій. Так ви зможете утримати нових фоловерів та перетворити їх на постійних читачів.

Як безкоштовно просувати Telegram-канал

На старті проекту, коли ще немає 500–1000 підписників, канал розкручують такими безкоштовними методами:

Телеграм

Розкажіть про свій канал друзям та знайомим

Це можна зробити як під час особистого спілкування з проханням підписатися, так і опублікувавши анонс у соціальних мережах. При цьому важливо не просто анонсувати створення каналу, а заохотити людей підписатися: розповісти, що буде цікавого, чому варто читати ваші нотатки і як часто чекати постів. Можна записати відео – це також зацікавить аудиторію.

Анонсуйте пости з Telegram в інших соцмережах

Щоб підвищувати цікавість аудиторії, можна розповідати в інших соцмережах, що ви плануєте опублікувати в Telegram, або під постом просто вказувати посилання на канал. Також це допомагає залучити до каналу друзів, які не підписалися одразу.

реклама телеграм-каналу у фейсбук

Попросіть друзів розповісти про ваш Telegram-канал

Не соромтеся попросити друзів та знайомих прорекламувати вашу групу. Рекомендації нерідко гарно працюють, особливо серед однодумців.

реклама телеграм-каналу

скріншот з Telegram-каналу Юлії Гришиної

скріншот з Telegram-каналу Максима Бужанського

Взаємний піар

Запропонуйте іншим блогерам, які також просувають свій канал, обмін постами. Взаємопіар – це популярна практика розкручування, завдяки якій суттєво росте кількість підписників. Ті, хто неодноразово так робив, стверджують, що це найбільший драйвер у Telegram.

Також можна брати участь у добірках каналів. Потрібно домовитись з іншими авторами каналів її створити і додати туди кожен канал. До речі, її ефективно публікувати не лише у Telegram, а й на інших платформах.

Трафік з YouTube або сайту

Якщо у вас є канал на YouTube або свій сайт, запрошуйте людей підписатися на вас у Telegram. 

скріншот з сайту Depo.ua

Створіть власні стікери

Ще один гарний спосіб просування – створення унікального стікерпаку (або кількох). Але є нюанс, без якого цей метод не буде працювати – при завантаженні стікерпака в телеграмі в назві потрібно вказати посилання на канал виду @channel. Тоді він буде клікабельним.

стікери у Телеграм

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme